شناسه : 96308675
استاندار یزد:


استاندار یزد تاکید کرد: تلاش در جهت توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، همواره لازم است چرا که هر کجا ظلم هست مبارزه با ظالم نیز در اولویت است و هر کجا زورگویی و بی عدالتی و روحیه استکباری حاکم است، باید آزادیخواهی، استکبار ستیزی و عزت طلبی رواج یابد و این امر به دست نمی آید مگر با گسترش فرهنگ شهادت طلبی و الگو گرفتن از رشادتهای فرزندان این مرز و بوم در سالهای دفاع مقدس.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، سید محمد میرمحمدی در جلسه مشترک ستاد سی و هفتمین سالیاد هفته دفاع مقدس و شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس که در سالن انديشه استانداري برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهدای ۱۷ شهریور، فرارسیدن عید غدیر خم را تبریک گفت و ابراز امیدواری نمود تا همه مسلمین در سراسر جهان در سایه اتحاد و همبستگی بر مشکلات فائق آیند و جهان اسلام، الگویی برای جهانیان باشد.
استاندار یزد انقلاب اسلامی را عصاره آزادی خواهی، اتحاد، ظلم ستیزی و استقلال طلبی مردم ایران دانست که با رهبری امام خمینی(ره) به ثمر نشست و استکبار جهانی را با همه دسیسه ها و سنگ اندازیها، تسلیم نمود.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جهان استکبار کوشید تا از طریق عوامل داخلی خود، انقلاب را تضعیف نموده و منحرف نماید که این امر در ترور شخصیتهای برجسته انقلاب و به شهادت رساندن این عزیزان متجلی شد.
عالی ترین مقام اجرایی استان خاطر نشان نمود: پس از آنکه استکبار جهانی با همه اقدامات خصمانه خود نتوانست اتحاد میان مردم و رهبری انقلاب را خدشه دار کند و انقلاب اسلامی را به شکست بکشاند، به عوامل خارجی خود متوسل شد و جنگ تحمیلی را با میدان داری حزب بعث و صدام جنایتکار آغاز کرد.
وی ادامه داد: تمام دنیای استکبار در طول هشت سال دفاع مقدس علیه انقلاب و ملت ما بسیج شدند اما دلاوران این سرزمین با شعار "خون بر شمشیر پیروز است" به میدان آمدند و به دفاع جانانه از مرز و بوم و شرف و ناموس و انقلاب و نظام خود پرداختند و آنچنان رشادتها و از جانگذشتگیهایی را به نمایش گذاشتند که تاریخ در برابر عظمت آنها سر تعظیم فرو آورده و جهانیان از این همه عشق و شهادت طلبی و ایثار و روحیه ظلم ستیزی و مبارزه علیه متجاوز، الگو گرفته اند.
میرمحمدی با بیان این نکته که" همه باید به این امر توجه کنیم که این ملت چگونه به این جایگاه رسید" خاطر نشان نمود: تقارن هفته دفاع مقدس با دهه اول ماه محرم در سالجاری، تقارن زیباییست چرا که ما دفاع مقدس را در تداوم فرهنگ عاشورایی و برگرفته از مکتب امام حسین(ع)  میدانیم و دیدیم که چگونه مردم ما با درس گرفتن از فرهنگ عاشورا، ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار را سرلوحه خود قرار دادند و در طول ۸ سال دفاع مقدس، زیباترین جلوه های مکتب حسینی را پیش چشم جهانیان جلوه گر نمودند.
استاندار تاکید کرد: در طول سالهای دفاع مقدس، جوانان این مرز و بوم و رزمندگان اسلام، جلوه های زیبایی از ایثار و شهادت را برای ما به یادگار نهادند و همگان وظیفه دارند که به درستی از این میراث ارزشمند حفظ و حراست کنند و در جهت بسط و گسترش این فرهنگ و انتقال آن به نسلی که جبهه و جنگ را لمس نکرده بکوشند و تلاش کنند تا این مفاهیم انسان ساز و ارزشمند را با زبان روز به نسل امروز منتقل کنند و از این جهت است که کار بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس، کاری ضروری و مهم است.
میرمحمدی افزود: درسهای بزرگی که ملت ما از دفاع مقدس گرفته، او را یاری میکند تا همواره در جهت ظلم ستیزی، عدالت طلبی، حق گویی و آزادی خواهی حرکت کند و انسجام و اقتدار ملی خود را در پناه حرکت در مسیر آرمانهای انقلاب و ساختن کشور و پویایی و پیشرفت آن جستجو نماید.
وی آنگاه به آموزه های دفاع مقدس برای کشور و ملت ایران اشاره کرد و گفت: ۸ سال مقاومت و پایداری، مسلما درسهای بزرگی برای ملت ما داشته و آنها با آموختن این آموزه های گرانبها، منسجم تر، آگاه تر و مقتدر تر شده اند.
عالی ترین مقام اجرایی استان،" وحدت نیروهای مسلح و بسیج مردمی"،" وحدت و همگرایی اقوام و مذاهب مختلف ذیل هدف دفاع از کشور و نظام"، توسعه و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت و تداوم روحیه انقلابی در جامعه" و" پایبندی ملت به ارشادات و تدابیر رهبری انقلاب چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران کنونی" را از جمله درسها و دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس دانست.
استاندار تاکید کرد: تلاش در جهت توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، همواره لازم است چرا که هر کجا ظلم هست مبارزه با ظالم نیز در اولویت است و هر کجا زورگویی و بی عدالتی و روحیه استکباری حاکم است، باید آزادیخواهی، استکبار ستیزی و عزت طلبی رواج یابد و این امر به دست نمی آید مگر با گسترش فرهنگ شهادت طلبی و الگو گرفتن از رشادتهای فرزندان این مرز و بوم در سالهای دفاع مقدس.
میرمحمدی در پایان با گرامیداشت یاد همه شهدا، تکریم خانواده معظم شهدا، جانبازان ، آزادگان و ایثارگران و تلاش در جهت رفع مشکلات این عزیزان را، وظیفه دولتمردان دانست و تاکید کرد: همه دستگاه ها در سراسر استان باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند و بر طبق دستورالعملهای ابلاغی ، برنامه های هفته دفاع مقدس را اجرا نموده و بکوشند تا این هفته به نمایشگاه باشکوهی از ترویج ایثارگریها، شهادت طلبی ها، انسان دوستیها و عشق ورزیهای ایثارگران و رزمندگان اسلام بدل شده تا همگان به وجود ارزشمند این سرمایه های گرانقدر افتخار کنند و با بهره گیری از چنین روحیه والایی، در جهت پیشرفت و تعالی کشور خود بکوشند.