با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد؛


در دومین روز از هفته نکوداشت پدافند غیرعامل، با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مدیران برق استان، برق مراکز حساس و مهم استان ‌یزد همزمان با سراسر کشور در "رزمایش ملی آماده به کاری مولدهای برق اضطراری" قطع شد.

به گزارش ‌اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز چهارشنبه نهم آبان ماه با دستور "سردار غلامرضا جلالی" رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور و با حضور "محمدصادق طهماسبی" مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، "‌آرش نواب" سرپرست شرکت توزیع برق استان، ‌"‌محمدحسن صباغ زادگان" مدیرعامل شرکت برق منطقه ای و تعدادی از مدیران برق استان با اجرای رزمایش سراسری در کشور، برق مر‌اکز حساس و مهم استان راس ساعت ١٤ و ٣٠ دقیقه عصر و تا فاصله زمانی ١٥ و ٣٠ دقیقه عصر قطع گردید.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری هدف از برگزاری این رزمایش را میزان آمادگی مراکز حساس و مهم استان در آماده به کار بودن مولدهای اضطراری این مراکز عنوان کرد و گفت: خوشبختانه بسیاری از این مراکز توانستند در سریع ترین زمان ممکن تامین برق را ایجاد کنند.
"محمدصادق طهماسبی" ادامه داد: این رزمایش به منظور بررسی و ارزیابی زیرساخت های کلان استان و شهرستان ها، بررسی نقاط قوت و تقویت آنها و ارزیابی نقاط ضعف و چگونگی برطرف کردن آنها برگزار شده است.
دبیر شورای پدافند غیرعامل استان افزود: موضوع داشتن و آماده به کار بودن ژنراتورهای برق بسیار مهم است و نباید اجازه دهیم قطع برق مشکلی برای مراکز ‌حیاتی، حساس و مهم استان ایجاد کند.
طهماسبی در پایان سخنان خود یادآور شد: هشتم تا ١٤ آبان ماه به عنوان هفته نکوداشت پدافند غیرعامل نام گذاری شده و هدف آن فرهنگ سازی و آشنایی بیشتر مردم و مدیران با اصول و اهداف پدافند غیرعامل است.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان نیز در این رزمایش هدف از برگزاری این مانور سراسری را سنجش آمادگی در برابر قطع برق ناشی از عوامل نظامی و غیرنظامی خواند و این اقدام را منطبق با اصول پدافند غیرعامل برشمرد.
"آرش نواب" ‌ادامه داد: تامین نیروی برق به عنوان یکی از شریان های حیاتی و اقدامات اولیه پس از حملات نظامی و خرابکارانه محسوب شده تا بتوان خدمت رسانی به مراکز حیاتی، ‌حساس و مهم را تداوم بخشید.
‌نواب با اشاره به اینکه رزمایش آماده به کاری مولدهای برق اضطراری مراکز حساس و مهم استان با ماهیت ایمن سازی زیرساخت ها با موفقیت و به خوبی اجرا شد، ‌خاطرنشان کرد: تست آمادگی مولدهای اضطراری در استان به صورت مستمر و بدون اطلاع قبلی هر هفته در یکی از مراکز ‌حساس و مهم استان انجام می شود.
گفتنی است پس از پایان یافتن رزمایش، مجددا برق این مراکز وصل گردید و مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری از مرکز اصلی دیسپاچینگ و فوریت های برق شرکت توزیع برق استان بازدید کرد.

★خبرنگار: مجید وفایی شاهی★
★عکس: مجید وفایی شاهی★
 


آدرس کوتاه :