رئیس هیئت بازرسی انتخابات شهرستان یزد مطرح کرد:


رئیس هیئت بازرسی شهرستان یزد، روز چهارشنبه 26 اردیبهشت، در حاشیه جلسه آموزشی بازرسان انتخابات شهرستان یزد گفت: 357 نفر، مسئول بازرسی و کنترل و حُسن انجام فرآیند دوازدهمين دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمين دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان یزد هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «رضا زارع زاده» دربارۀ چگونگی تشکیل هیئت بازرسی وزارت کشور گفت: به استناد قوانین متعدد اعم از تبصره 9 ماده 31 قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده 66 قانون شوراهای اسلامی کشور و ماده 25 قانون مجلس شورای اسلامی، وزارت کشور مأمور اجرای انتخابات است و می‌تواند مامورانی را برای بازرسی و کنترل جریان انتخابات به حوزه‌های انتخابیه و شعب ثبت‌نام و اخذ رأی اعزام کند.
رئیس هیئت بازرسی انتخابات شهرستان یزد با اشاره به اینکه حدود 60 درصد جمعیت استان در شهرستان یزد قرار دارند، گفت: 40 درصد شعب استان در شهرستان یزد است.
وی تعداد صندوق اخذ رأی در شعب شهری و روستایی شهر یزد را 335 صندوق اعلام کرد و افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و پرنشاط با کمک 22 سربازرس و یک بازرس ثابت برای هر شعبه، تدارک دیده شده است.
زارع‌‌زاده بیان کرد: بر همین اساس، 335 نفر بازرس بر روند انتخابات در 314 شعبۀ شهری شامل 298 صندوق ثابت و 16 صندوق سیار و 21 شعبه روستایی شامل 19 صندوق ثابت و 2 صندوق سیار کنترل خواهند داشت.
رئیس هیئت بازرسی انتخابات شهرستان یزد خاطرنشان کرد: کارگاه‌های آموزشی ویژۀ سربازرسان و بازرسان شعب انتخاباتی از روز دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت تا روز چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت برگزار شده است.
وی با بیان اینکه 41 شعبۀ شهرستان یزد ویژۀ بانوان است، گفت: از 670 داوطلبی که در شهرستان یزد برای شوراها ثبت‌نام کرده‌اند، در نهایت 661 نفر تأیید صلاحیت شدند كه با توجه به انصراف 19 داوطلب، تا امروز 642 نفر نامزد انتخابات پنجمين دورۀ شوراهاي اسلامي شهر و روستا هستند که در روز 29 اردیبهشت به رقابت خواهند پرداخت.
زارع زاده در پایان سخنان خود، التزام به قانون اساسی را از شاخص‌های رفتاری و اجرایی عوامل برگزارکنندۀ انتخابات دانست و بیان کرد: امانت‌داری و رعایت اصل بی‌طرفی از دیگر موارد مدّنظر در برگزاری انتخابات پیش‌رو است.
این مقام مسئول با بیان اینکه بسترسازی برای مشارکت حداکثری به عزمی ملی و گسترده نیاز دارد، گفت: مهمترین هدف انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران جذب مشارکت عمومی در برنامه‌های مختلف است.
 


آدرس کوتاه :