رئیس ستاد انتخابات استان در جمع خبرنگاران:


رئیس ستاد انتخابات استان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همزمان با آغاز فرایند رأی‌گیری در جمع خبرنگاران حاضر در اتاق خبر ستاد انتخابات استان یزد، گفت: خواهش ما از مردم مراجعه در ساعات اولیه اخذ رأی است و توصیۀ ما به کسانی که قصد خروج از شهرها و رفتن به روستاها را دارند نیز این است که حتما رآی خود را به صندوق بیندازند و سپس از شهر خارج شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «محمدعلی طالبی» صبح جمعه 29اردی‌بهشت در جمع خبرنگاران مستقر در اتاق خبر ستاد انتخابات استان یزد گفت: از ساعت هفت صبح همۀ عوامل شعب اخذ رأی شامل اعضا، نمایندگان فرماندار، ناظران شوراهای اسلامی شهر و روستا، ناظران کاندیدای ریاست جمهوری، بازرسان و نیروهای امنیتی در محل شعب حاضر و کار صورتجلسه را انجام دادند.
رئیس ستاد انتخابات استان بیان کرد: از ساعت هشت صبح روز جمعه فرآیند انتخابات در 876 شعبۀ اخذ رأی ریاست جمهوری و 836 شعبۀ اخذ رأی شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد آخرین آمار داوطلبان را 3هزار و 317نفر دانست و افزود: از این میان، 727 نفر در شعبۀ شهری و 2هزار و 490 نفر در حوزۀ روستایی مشغول رقابت هستند.
طالبی در خصوص تعداد واجدان شرایط رأی‌دهی، بیان کرد: واجدان شرایط برای رأی‌دهی 677 هزار و 942 نفر است که از این میان واجدان شرایط در شهرستان ابرکوه 32هزار و 399نفر، شهرستان اردکان 52هزار و 916نفر، شهرستان بافق 27هزار و 298بهاباد 10هزار و 314 نفرشهرستان بافق 32هزار و 473نفر، شهرستان خاتم 23هزار 626، شهرستان اشکذر 22هزار و 830 نفر، شهرستان مهریز 30هزار و 6نفر، شهرستان میبد 55هزار  و 383 نفر و شهرستان یزد 390هزار و 698 نفر است.
رئیس ستاد انتخابات استان یزد در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران، گفت: از نظر ارتباط مکانیزه همۀ شعب وضعیت خوبی دارند و ارتباط همۀ شعب با سامانۀ جامع انتخابات وصل شده و فرآیند آغاز شده است.
وی پیام اصلی برای مردم را حضور اصلی در صحنۀ انتخابات و درک حساسیت انتخابات در شرایط کنونی بیان کرد و افزود: خواهش ما از مردم مراجعه در ساعات اولیه اخذ رأی است و توصیۀ ما به کسانی که قصد خروج از شهرها و رفتن به روستاها را دارند نیز این است که حتما رآی خود را به صندوق بیندازند و سپس از شهرها خارج شوند زیرا بعضأ به روستاهایی مراجعه می‌کنند که از نظر قانونی امکان شرکت آنها در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد، ادامه داد: در دورۀ قبلی تفاوت هفت درصدی میان مشارکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری وجود داشت و دلیل آن هم رأی‌دهی افراد در خارج از محل سکونت آنها بود که باعث می‌شد فقط بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.
طالبی دربارۀ زمان رسمی انتخابات در استان، گفت: زمان آغاز رأ‌ی‌دهی از ساعت هشت صبح به مدت 10ساعت است یعنی تا ساعت 18 ادامه دارد.
وی  در خصوص زمان اخذ رأی در خارج کشور، بیان کرد: انتخابات در بیرون کشور همزمان با داخل کشور و به ساعت محلی آغاز می شود که اکنون در شرق آسیا آغاز شده و در غرب آغاز نشده است.
رئیس ستاد انتخابات استان یزد تعداد تعرفۀ توزیع شده را حدود 900هزار تعرفه بیان کرد و افزود: برای رعایت احتیاط و جلوگیری از کبود تعرفه، در برخی شعب تعداد تعرفه درصدی نسبت به واجدان شرایط هر منطقه و شهرستان بالاتر توزیع شده است.
 


آدرس کوتاه :