شناسه : 60367564
مديركل دفتر فني استانداري و دبیر شورای ترافیک استان:


مديركل دفتر فني استانداري با برشمردن عوامل تصادفات گفت: 70 درصد تصادفات استان یزد ریشه در عوامل انسانی دارد و بخش کمی از آن مربوط به عوامل محیطی، جاده‌ای و وسایل نقلیه است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز دوشنبه 4 آبان ماه، مديركل دفتر فني استانداري و دبير شوراي هماهنگي ترافيك استان در جمع اصحاب رسانه استان با ارائه گزارش عملكرد اين شورا در سال گذشته و 6‌ماهه اول سال جاري اظهار داشت: عامل انساني با 70 درصد، عامل جاده‌ای با 12 درصد، عامل وسيله نقليه با 10 درصد و عوامل محيطي با 8 درصد به ترتيب بيشترين عامل‌های تصادفات در استان را تشكيل می‌دهند.
«رضا يادگاري» تصريح كرد: بيش از 42 درصد آمار تلفات استان را تلفات درون‌شهری تشكيل می‌دهد كه اين ميزان 7/1 برابر بيشتر از ميانگين كشوري است.
وی بيشترين آمار متوفیان درون‌شهری استان را مربوط به موتورسواران و عابرين پياده دانست و افزود: متأسفانه 35 نفر از 61 متوفی حوادث درون‌شهری را موتورسواران تشكيل می‌دهند و از اين تعداد 75 درصد براثر وارد شدن ضربه به سر جان خود را ازدست‌داده‌اند.
دبير شوراي هماهنگي ترافيك استان گفت: براي كاهش اين آمار ضمن اجرای برنامه‌های فرهنگ‌سازی، تعداد هزار و 500 كلاه ايمني مخصوص موتورسواران تهیه‌کرده‌ایم و در حال توزيع بين موتورسواران هستيم.
وي در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: خوشبختانه نقاط حادثه‌خیز استان شناسایی‌شده که بخش از این نقاط اصلاح شده و بخش دیگری در دست اصلاح است.
یادگاری افزود: در حال حاضر در سطح شهر يزد 39 دوربين ثبت تخلف و 59 دوربين ترافيكي نصب‌شده است که روند نصب دوربین ها ادامه دارد.
وي در پايان سخنان خود اظهار اميدواري كرد: با همكاري مردم و رسانه‌های استان شاهد ارتقاء فرهنگ ترافيك در سطح استان و کاهش حوادث رانندگی و خسارت های جانی و مالی ناشی از آن باشيم.