رئیس ستاد انتخابات استان:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان در پانزدهمین جلسه ستاد انتخابات استان که در شهرستان بهاباد برگزار شد، گفت: تأثیر رأی مردم در توسعه و پیشرفت کشور انکار ناشدنی است و همه به این مهم باور دارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «محمدعلی طالبی» 16 فروردین در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و ستاد انتخابات شهرستان بهاباد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: هماهنگی و تعامل عوامل برگزاری و هیئت‌های نظارت و بازرسی یکی از اولویت‌های مهم استان در انتخابات پیش‌رو است که امیدواریم همان‌طور که از گذشته این هماهنگی وجود داشته است در شهرستان‌ها نیز مدنظر قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان به برگزاری دو انتخاباتِ هم‌زمان در 29 اردیبهشت امسال اشاره کرد و افزود: انتخابات ریاست جمهوری ازاین‌جهت دارای اهمیت است که در گسترۀ ملی تأثیر بسیاری در توسعۀ کشور دارد.

وی افزود: انتخابات شوراها نیز ازنظر مدیریت محلی و تأثیر مستقیم مردم در امور مربوط به خود در شهرها و روستاها حائز اهمیت است.

رئیس ستاد انتخابات استان با تأکید بر سلامت انتخابات گفت: سلامت انتخابات با تکیه و توجه به قانون و آیین‌نامه‌های انتخابات اتفاق می‌افتد که اگر مبنای همه قانون باشد، سلامت انتخابات تضمین می‌شود و هماهنگی و تعامل نیز در سطح شهرستان با محوریت قانون به وجود می‌آید.

وی بابیان اینکه مشارکت با ایجاد اعتماد در بدنۀ جامعه رابطه دارد، گفت: بخشی از این رسالت به عهدۀ بخشداران و دیگر مسئولان ادارات و سازمان‌ها است که اعتماد را در بدنۀ جامعه تقویت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان افزود: اگر مردم احساس کنند مسئولان جایگاه شوراها را در نظر و بر تقویت آن اهتمام دارند، مشارکت آن‌ها در انتخابات نیز افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی، بر اساس استعلام‌های پاسخ‌داده‌شده، گفت: تأکید و عمل اعضای هیئت‌های اجرایی بر مبنای قانون و دستورالعمل‌ها خواهد بود.

طالبی ادامه داد: ان‌شاءالله هیئت اجرایی مرحلۀ حساس بررسی صلاحیت‌ها را پشت سر بگذارد و هیئت نظارت هم کار خود را در زمان قانونی انجام دهد تا با کمترین حاشیه وارد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شویم.

طالبی بر مشارکت حداکثری در انتخابات تأکید و بیان کرد: لازم است بدون توجه به آمار مشارکت سال‌های گذشته همۀ تلاش خود را برای حضور حداکثری مردم داشته باشیم و همان‌طور که شهرستان بهاباد سرآمد مشارکت در انتخابات گذشته بوده است، در این انتخابات هم آمار مطلوبی در بحث مشارکت در انتخابات داشته باشد.

وی به استقبال خوب داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها اشاره کرد و گفت: یکی از اتفاقات خوب شهرستان بهاباد در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، به حدّ نصاب رسیدنِ تعداد داوطلبان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با تقدیر و تشکر از اهالی روستاها که به مسئولان شهرستان و استان اعتماد کردند، گفت: امیدواریم تشکیل شوراها در این روستاها مایه خیروبرکت باشد و مردم انتظارات خود را از طریق شوراها دنبال کنند.

 

«برنامه محوری» مهم‌ترین رویکرد در اجرای امور انتخابات

 

 «محمد محامدی» در این جلسه شهرستان بهاباد را از شهرستان‌های دارای بیشترین نرخ مشارکت در انتخابات گذشته عنوان کرد.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان به آمار انتخابات سال 92 اشاره کرد و گفت: شهرستان بهاباد یکی از شهرستان‌هایی است که با مشارکت حداکثری در انتخابات روبه‌رو بوده و میزان مشارکت آن از متوسط استانی بالاتر بوده است.

وی ادامه داد: در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای گذشته، میزان مشارکت استان در انتخابات 79 درصد و میزان مشارکت شهرستان بهاباد 99.9 درصد بوده است که این شهرستان یکی از شهرستان‌هایی است که بالاترین درصد مشارکت را در استان داشته است.

دبیر ستاد انتخابات استان با تأکید بر اهمیت برنامه محوری در انتخابات گفت: انتخابات باید بر اساس برنامه زمان‌بندی پیش رود تا بدون هیچ‌گونه مشکلی برگزار شود.


آدرس کوتاه :