اخبار کرونا


استاندار یزد در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا عنوان کرد:

دو هفته بحرانی را پیش رو داریم/ کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی به حدود 30 درصد/برخورد با کارمندان ادارات که در تزریق دوز سوم واکسن اهمال می کنند

2022 01 30
استاندار یزد  با اشاره به در پیش داشتن دو هفته بحرانی و سرنوشت ساز برای کنترل و مهار کرونا در استان گفت: اولین، مبنایی ترین و کم هزینه ترین راهکار کاهش ارتفاع قله این موج و عبور از آن با کمترین تبعات، افزایش ایمنی جامعه در برابر کرونا با تزریق دوز سوم واکسن و رعایت اصول بهداشتی است.
استاندار یزد در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور تشریح کرد:

مولفه های موثر بر قرارگیری یزد در زمره نخستین استان های درگیر با کرونا طی دو سال اخیر/ اقدامات صورت گرفته به منظور کنترل و مقابله با این بیماری

2022 01 29
استاندار یزد در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا به تشریح مولفه های موثر بر قرارگیری یزد در زمره نخستین استان های درگیر با کرونا و  قدامات صورت گرفته به منظور کنترل و مقابله با این بیماری پرداخت.

بازدید معاون استاندار و جانشین ستاد استانی کرونا از نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در بانک ها و نهاد های دولتی

2022 01 27
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا استان در بازدید های سرزده از برخی بانک ها و نهاد های پر مراجعه ی استان از نزدیک در جریان نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در این مراکز قرار گرفت و دستوراتی را در این رابطه صادر کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:

بازگشت محدودیت های کرونایی در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی

2022 01 27
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان یزد از بازگشت محدودیت های کرونایی در صورت عدم رعایت دستورات بهداشتی از سوی شهروندان خبر داد.
استاندار یزد در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا عنوان کرد:

تنها ۲۵ درصد یزدی ها پروتکل های بهداشتی را رعایت میکنند/ احتمال قرمز شدن شرایط کرونایی استان طی هفته های آینده

2022 01 23
استاندار یزد با بیان اینکه آخرین آمار کرونا در کشور گویای وضعیت بحرانی و نگران کننده کرونا است، گفت: در صورت تداوم سیر صعودی آمار، وضعیت استان یزد در بهمن ماه قرمز و نگران کننده خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:

احتمال بازگشت محدودیت ها در صورت رعایت نکردن آیین نامه ها ی بهداشتی / واکسیناسیون تکمیل نشود، عید امسال نیز محدودیت خواهیم داشت.

2022 01 16
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونای استان عنوان کرد: اگر روند صعودی ابتلای افراد به اومیکرون در کشور و استان یزد کنترل نشود در عید امسال نیز همچون دو سال گذشته محدودیت خواهیم داشت.

حضور ویدیو کنفرانسی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا+ مهمترین سخنان رئیس جمهور و آخرین مصوبات ستاد ملی

2022 01 16
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد به صورت ویدیو کنفرانسی در ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا که به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی؛ رئیس جمهور برگزار شد، حضور یافت.
با حضور معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری برگزار گردید:

مراسم تجلیل از دست اندرکاران قرارگاه پدافند زیستی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

2022 01 12
مراسم تجلیل از دست اندرکاران قرارگاه پدافند زیستی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در خصوص مقابله با بیماری کرونا با حضور مهندس عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد و جمعی از مسئولین برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:

افزایش مراکز تجمیعی به منظور سهولت شهروندان در تزریق دوز سوم واکسن

2022 01 09
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، راه‌اندازی مراکز تجمیعی در آموزش و پرورش نواحی یک و دو و همچنین حاشیه شهر یزد برای دسترس‌پذیر تر بودن این مراکز جهت مراجعه راحت‌تر مردم به تزریق واکسن  دوز سوم تاکید کرد.

حضور ویدیو کنفرانسی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا+ مهمترین سخنان رئیس جمهور و آخرین مصوبات ستاد ملی

2022 01 08
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد به صورت ویدیو کنفرانسی در ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا که به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی؛ رئیس جمهور برگزار شد، حضور یافت.

بازدید شبانه استاندار یزد از مرکز تجمیعی واکسیناسیون چهارده معصوم (ع) شهر یزد

2022 01 05
استاندار یزد به منظور بررسی مسائل مربوط به مراکز واکسیناسیون به صورت شبانه از مرکز تجمیعی واکسیناسیون چهارده معصوم (ع) واقع در محله امامشهر بازدید کرد.
استاندار یزد در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا عنوان کرد:

کاهش نگران کننده رعایت پروتکل های بهداشتی در استان/ لزوم بازبینی اقدامات کنترلی انجام شده به منظور توقف آمار افزایشی مبتلایان به کرونا در استان/ ورود کارمندان به ادارات منوط به تزریق دو دوز واکسن کرونا یا داشتن نتیجه تست PCR منفی

2022 01 02
استاندار یزد با اشاره به لزوم بازبینی اقدامات و فعالیت های انجام شده در زمینه مقابله با کرونا جهت تاثیرگذاری هرچه بیشتر اقدامات، اظهارداشت: مسئله سلامت و جان مردم برای ما بسیار مهم است، آمار صعودی مبتلایان و آمار نزولی شاخص رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار نگران کننده و نیاز نگاه جدی است لذا مسئله کرونا باید به عنوان اولویت یک روی میز کار تمام مدیران و مسئولان بوده و برای آن برنامه ریزی کنند.

پوشش ۲۸ درصدی دوز سوم واکسن کرونا، بسیار پایین و نگران کننده است/ عادی انگاری و کاهش حساسیت ها نسبت به ویروس کرونا؛ خطری جدی برای استان / برگزاری نشست های اقناعی با اقشار مختلف مردم به منظور افزایش میزان پروتکل های بهداشتی

2021 12 26
استاندار یزد عادی انگاری و کاهش حساسیت ها نسبت به ویروس کرونا را خطری جدی برای استان و کشور دانست و گفت: اقناع اقشار مختلف مردم با انجام کارهای فرهنگی و ترویجی و دیدار چهره به چهره با گروه هایی از اقشار مختلف مردم و انتقال نگرانی های موجود از طریق صداوسیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ائمه جمعه و جماعات و فرمانداران مردم باید در دستور کار قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:

ضرورت تشدید نظارت ها بر رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به ورود سویه اُمیکرن به کشور

2021 12 20
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به ورود سویه اُمیکرن به کشور، بر تشدید نظارت‌ بر اجرای پروتکل های بهداشتی بالاخص در برگزاری امتحانات مدارس تاکید کرد.
راه اندازی سامانه هوشمند مبارزه با کرونا در استان یزد همزمان با سراسر کشور

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا خبر داد:

2021 12 12
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد از راه اندازی سامانه هوشمند مبارزه با کرونا با عنوان امید در استان یزد همزمان با سراسر کشور خبر داد.
استاندار یزد در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا عنوان کرد:

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس، قابل پذیرش نیست/ ضرورت هم افزایی بخش های مختلف به منظور ترویج واکسیناسیون

2021 12 05
استاندار یزد به نگاه ویژه استان به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در مدارس و تکمیل فرایند واکسیناسیون دانش آموزی اشاره و خاطرنشان کرد: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس، قابل پذیرش نبوده و در این راستا باید اکیپ مشترکی از فرمانداری شهرستان ها، دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان از مدارس مناطق مختلف استان بازدید کرده و تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.
ابراز نگرانی استاندار یزد در خصوص سویه جدید ویروس کرونا/ دکتر فاطمی:

تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود سویه "امیکرون" به استان در نظر گرفته میشود/ ضرورت نظارت مضاعف بر واحدهای تولیدی و صنعتی با نیروی خارجی

2021 11 28
استاندار یزد با اشاره به نگرانی های موجود در خصوص سویه جدید کووید_۱۹ به نام «امیکرون»، گفت: بنابر اظهار کارشناسان، سویه جدید ویروس کرونا که هم اکنون کشورهای آفریقایی و اروپایی را درگیر کرده، قدرت بیماری زایی و سرایت زیادی دارد لذا لازم است تمهیدات لازم جهت جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا به کشور و استان و کنترل و مدیریت آن اندیشیده شود.

بیماریابی دقیق کرونا در استان یزد/ میزان تست کرونا در استان یزد؛ دو برابر میانگین کشوری

2021 11 07
استاندار یزد یکی از نقاط قوت استان را بیماری یابی فعال  دانست و اظهار داشت: براساس سامانه رصد سلامت، متوسط تست PCR به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۳۴۰ نفر است در حالی که این عدد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در استان یزد ، ۶۸۰ نفر است و این موضوع گواه این است که در استان یزد بیماری یابی به صورت دقیق انجام می شود.

تشویق به رعایت پروتکل های بهداشتی؛ یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در شرایط کنونی/ وضعیت نگران کننده سطح رعایت پروتکل های بهداشتی در استان

2021 10 30
استاندار یزد با اشاره به لزوم اقناع سازی در خصوص تزریق واکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی عنوان کرد: امروز یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر ماسک و استفاده از آن است و در این راستا باید کار اقناع سازی را از پایین ترین شبکه مویرگی به سطوح بالاتر، آغاز کرد.

مداخله سریع و به موقع جلوی روند افزایشی ابتلا به کرونا در استان را گرفت/ پوشش ۸۰ درصدی واکسیناسیون دانش آموزان/ تشدید نظارت ها و کنترل ها به منظور افزایش رعایت پروتکل ها و میزان واکسیناسیون

2021 10 24
استاندار یزد به وضعیت نگران کننده افزایش آمار مبتلایان به کرونا در هفته های گذشته اشاره کرد و گفت: نمودار آمار مبتلایان به کرونا نشان دهنده این است که با مداخله صحیح و به موقع به این حوزه و انجام کار جهادی وضعیت کرونا استان تغییر کرد و آمار مبتلایان به کرونا در سیر نزولی قرار گرفته است.
— 20 آیتم به ازای صفحه
نمایش ۲۱ - ۴۰ از ۵۵ نتیجه