2021 12 08
استاندار یزد در نشست کارگروه انرژی استان عنوان کرد:

مبنای برنامه ریزی ها در تامین انرژی، مرتفع کردن نیاز بخش های مختلف و عدم اخلال در فعالیت ها است

استاندار یزد گفت: مبنای برنامه ریزی و فعالیت های استان بر تامین نیازهای بخش های تولید، صنعت، نیروگاه ها و اداری و خانگی بدون ایجاد خلل در امور این بخش ها است.

4
2021 12 06

شورای ویژه اقتصادی استان یزد تشکیل می شود/ توسعه صنعت آلاینده را نمی پذیریم / اقتصاد دانش بنیان و استقرار صنایع پاک؛ محور توسعه صنعتی استان

استاندار یزد عنوان کرد: در راستای ریل گذاری اقتصادی استان مبتنی بر نظرات بخش خصوصی و برنامه ریزی برای ایجاد تحول اقتصادی، صنعتی و تولیدی استان باید شورای ویژه اقتصادی متشکل از نمایندگان این بخش تشکیل شود.

78
2021 12 04

بازنگری سند آمایش استان در سه سطح مردمی، دانشگاهیان و نخبگان و کمیته بازنگری سندآمایش/ ضرورت اقناع سرمایه گذاران به منظور سرمایه گذاری در حوزه صنایع پاک

استاندار یزد با اشاره به لزوم بازنگری سندآمایش استان؛ به عنوان نقشه راه و مبنای تمام فعالیت های استان، گفت: بازنگری سند آمایش استان باید در سه سطح مردمی، دانشگاهی و کمیته بازنگری سندآمایش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان صورت بگیرد.

84
2021 12 08

مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور رضوانشهر برگزار شد/ فرماندار اشکذر: مطالبات دانشجویان فرصتی برای حل مسائل جامعه است

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر دراین مراسم که محمدحسین مهدوی‌نژاد رئیس دانشگاه پیام‌نور استان یزد نیز حضور داشت؛ یکی از دلایل گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو را مطالبه‌گری صحیح آنها دانست و مطالبات دانشجویان را ارزش و فرصتی برای حل مسائل جامعه عنوان کرد.

9
2021 12 08

تقدیر استانداریزد از فرماندارمیبد

مهران فاطمی استانداریزد در پی اقدامات ارزنده و تلاش‌های بی‌شائبه و خداپسندانه حسین فلاح در توسعه زیرساخت‌های ورزشی در شهرستان میبد، با اهداء لوح از حسین فلاح فرماندارمیبد تقدیر نمود.

15
2021 12 08

بازدید فرماندار شهرستان اشکذر از مجتمع 900 هکتاری دام جاده طبس/ هادی‌نسب: مجتمع دامداری‌های جاده طبس ساماندهی می‌شود

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در جریان این بازدید با بیان اینکه مجتمع دامداری‌های جاده طبس چندین سال بدون توجه رها شده بود؛ افزود: با توجه به زیرساخت‌های ایجادشده در این مجتمع نقشه تفکیکی آن در حال طراحی است و با جانمایی دامداری‌ها و ایجاد راه دسترسی مناسب، این مجتمع 900 هکتاری ساماندهی خواهد شد.

10
2021 12 05
استاندار یزد در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا عنوان کرد:

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس، قابل پذیرش نیست/ ضرورت هم افزایی بخش های مختلف به منظور ترویج واکسیناسیون

استاندار یزد به نگاه ویژه استان به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در مدارس و تکمیل فرایند واکسیناسیون دانش آموزی اشاره و خاطرنشان کرد: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس، قابل پذیرش نبوده و در این راستا باید اکیپ مشترکی از فرمانداری شهرستان ها، دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان از مدارس مناطق مختلف استان بازدید کرده و تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.

28
2021 11 28
ابراز نگرانی استاندار یزد در خصوص سویه جدید ویروس کرونا/ دکتر فاطمی:

تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود سویه "امیکرون" به استان در نظر گرفته میشود/ ضرورت نظارت مضاعف بر واحدهای تولیدی و صنعتی با نیروی خارجی

استاندار یزد با اشاره به نگرانی های موجود در خصوص سویه جدید کووید_۱۹ به نام «امیکرون»، گفت: بنابر اظهار کارشناسان، سویه جدید ویروس کرونا که هم اکنون کشورهای آفریقایی و اروپایی را درگیر کرده، قدرت بیماری زایی و سرایت زیادی دارد لذا لازم است تمهیدات لازم جهت جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا به کشور و استان و کنترل و مدیریت آن اندیشیده شود.

50
2021 11 07

بیماریابی دقیق کرونا در استان یزد/ میزان تست کرونا در استان یزد؛ دو برابر میانگین کشوری

استاندار یزد یکی از نقاط قوت استان را بیماری یابی فعال  دانست و اظهار داشت: براساس سامانه رصد سلامت، متوسط تست PCR به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۳۴۰ نفر است در حالی که این عدد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در استان یزد ، ۶۸۰ نفر است و این موضوع گواه این است که در استان یزد بیماری یابی به صورت دقیق انجام می شود.

99

پیام ها

اطلاعیه ها

یـزد؛ اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان
شهرستان یزد با وسعت 2397 کیلومتر مربع به دلیل وجود جاذبه‌های شغلی، رفاهی و تمرکز اداری، با جمعیتی بیش از پانصدهزار نفر، پرجمعیت ترین شهرستان استان یزد به شمار می رود. این شهرستان شامل دو بخش مرکزی و زارچ با شهرهای یزد، شاهدیه، حمیدیا و دهستان های فجر، فهرج، اله آباد و محمد آباد است. یزد از شهرهای قدیمی ایران و از بهترین نمونه های شهرهای کویر به شمار می رود. در این شهر همه چیز حکایت از حرکت و زنده بودن محیط اجتماعی دارد. نام یزد معمولاً یادآور آثار هنری و اصیل است. ظرافت های به کار رفته در ساخت آثار هنری و معماری این منطقه در نوع خود بی نظیر بوده و از همین جهت دارای ارزش هنری فراوانی است.

                                                                       میز خدمت استانداری