استاندار یزد در آیین افتتاح همزمان 169 پروژه شرکت گاز استان:

توسعه گازرسانی یکی از مصادیق توسعه متوازن در استان

استاندار یزد با بیان اینکه در طول دو سه سال گذشته نگاه بسیار خوبی به توسعه متوازن استان شده است، اظهارداشت: تحقق توسعه متوازن مستلزم اراده و امکانات و زیر ساخت های لازم برای این امر بوده و بدون زیرساخت های لازم نظیر آب، گاز، برق و جاده امکان توسعه‌، پایداری جمعیت، سرمایه گذاری و اشتغال را نمیتوان داشت و توسعه گازرسانی یکی از مصادیق توسعه متوازن در استان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دتر طالبی در آئین افتتاح همزمان 169 پروژه شرکت گاز استان یزد با اعتباری بالغ بر 3000 میلیارد ریال، گاز را یکی از زیرساخت های مهم توسعه در کشور و دارای ابعاد مختلف توسعه دانست و گفت: تکمیل زیرساخت های مورد نیاز زندگی مردم که یکی از مهمترین آن ها گاز است باعث پایداری جمعیت و مهاجرت معکوس در بعضی از مناطق و تعدادی از شهرستان های استان شده است.
استاندار یزد افزود: وجه دیگر توسعه سرمایه‌گذاری و اشتغال است که در این زمینه نیز اقدامات و فعالیت‌های بسیار خوبی در تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز استان در طول این سال‌ها صورت گرفته است.
وی با اشاره به افتتاح پروژه گازرسانی شهرک فولاد اشکدر با حضور رئیس جمهور سابق، خاطرنشان کرد: در هشت سال گذشته به همه شهرستان‌های استان، شهرک‌های صنعتی و پروژه‌های بزرگ دیگری که راه را برای تولید و سرمایه گذاری در بسیاری از نقاط استان فراهم می کرد، گازرسانی شد.
دکترطالبی ادامه داد: گاز نقش مهمی در توسعه دارد به طوری که برق رسانی، آب رسانی و احداث جاده در بسیاری از مناطق؛ در حدود 40 سال پیش نتوانست مانع کاهش جمعیت و مهاجرت در بعضی از مناطق شود اما گاز؛ یکی از زیر ساخت هایی بود که نه تنها مهاجرت از بسیاری ازمناطق استان را متوقف کرد بلکه شاهد مهاجرت معکوس به مناطق بودیم.
استاندار یزد با بیان اینکه در طول دو سه سال گذشته نگاه بسیار خوبی به توسعه متوازن استان شده است، اظهارداشت: تحقق توسعه متوازن مستلزم اراده و امکانات و زیر ساخت های لازم برای این امر بوده و بدون زیرساخت های لازم نظیر آب، گاز، برق و جاده امکان توسعه‌، پایداری جمعیت، سرمایه گذاری و اشتغال را نمیتوان داشت.
وی با بیان اینکه در طول دو سه سال اخیر اقدامات و فعالیت های خوبی برای تامین زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه سرمایه گذاری در مناطق مختلف استان صورت گرفته است، گفت: در این مدت مشکلات پیش روی توسعه سرمایه گذاری در شهرستان های کمتربرخوردار استان احصا و با نگاه بلند مدت پیگیری شد.
دکتر طالبی ادامه داد: در حوزه برق نیروگاه های جدید تعریف شد همچنین  اقدامات و فعالیت های خوبی در حوزه ارتباطات جاده ای، ارتباطات ریلی و تامین گاز در شهرستان ها صورت گرفت.
استاندار یزد در ادامه گاز را یکی از فعال ترین بخش های مرتبط با توسعه استان عنوان و تصریح کرد: مؤید این موضوع این است که افتتاح یا شروع عملیات اجرایی پروژه های گازرسانی مناطق شهری، روستایی وصنعتی، پای ثابت سفرهای شهرستانی ما بوده است.
وی به پویایی فعالیت های گاز استان علی رغم کمبود منابع مالی دولتی و منابع داخلی مرتبط شرکت ملی گاز و وزارت نفت اشاره کرد و گفت: علی رغم همه کمبود های مالی، با پیگیری شرکت گاز استان، همراهی ها و کمک های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و پیگیری های انجام شده از طریق وزارت نفت و شرکت ملی گاز، این پویایی حفظ و برنامه های مربوط به گازرسانی بسیار جدی تر و فعال تر از گذشته دنبال شد.
دکتر طالبی ضمن تحسین اراده و تلاش های مجموعه شرکت گاز برای عبور گاز از مناطق سخت و صعب العبور به ویژه در روستاهای شهرستان های تفت و مهریز، خاطرنشان کرد: امیدواریم آثار توسعه گاز بتواند به رشد و پویایی هر چه بهتر استان کمک کند.
استاندار یزد اضافه کرد: در حال حاضر گاز به همه شهرستان ها و بخش های استان به جز بخش خرانق رسیده است، تعدادی از روستاها در بعضی از بخش ها باقی مانده اند که در این مناطق نیز پروژه هایی در دست اجرا و پروژه های طراحی شده که به زودی انجام خواهد شد.

افزودن نظرات