استاندار یزد در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید عنوان کرد:

توزیع عادلانه تسهیلات بانکی برای شهرستان ها در دستور کار استان/ توسعه نامتوارن، یکی از مهمترین چالش های استان

استاندار یزد یکی از مشکلات بزرگ استان را توسعه نامتوازن دانست و خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات در بخش های مختلف، باید متناسب با جمعیت، ظرفیت و حقوق شهرستان ها باشد بنابراین  پیوست عدالت در توزیع تسهیلات بانکی، یک اصل و یک راهبرد مهم برای ما بشمار می رود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر مهران فاطمی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد با بیان اینکه بانک ها نقش ویژه در امر سرمایه گذاری، اقتصاد، تولید و توسعه استان دارند، به گزارش ارائه شده در جلسه در خصوص جذب منابع و ارائه تسهیلات اشاره کرد و گفت: تمام ظرفیت بانک های دولتی و خصوصی استان باید در خدمت بهبود فضای کسب و کار استان درآیند لذا باید «صرف منابع جذب شده در استان، در داخل استان» به عنوان یک راهبرد و رویکرد در این بخش قرار گیرد.

استاندار یزد ادامه داد: در این راستا بانک های استان از لحاظ درصد جذب منابع،اعطای تسهیلات، مبلغ تسهیلات و مدت بازپرداخت و دیگر موارد این حوزه ارزیابی خواهند شد و ضمن تشویق بهترین ها، به بانک هایی با عملکرد نامناسب تذکر داده می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به سفر دیروز خود به تهران و جلساتی با مقامات کشوری درخصوص مسائل استان اشاره کرد و اظهارداشت: در این جلسات موضوع انتقال دفاتر و حساب بانکی شرکت ها و مجموعه های بزرگ به استان مطرح شد و ما این مهم که حق استان است را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.
دکتر فاطمی یکی از مشکلات بزرگ استان را توسعه نامتوازن دانست و خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات در بخش های مختلف، باید متناسب با جمعیت، ظرفیت و حقوق شهرستان ها باشد بنابراین پیوست عدالت در توزیع تسهیلات بانکی، یک اصل و یک راهبرد مهم برای ما بشمار می رود.
استاندار یزد در پایان از اعلام آمادگی استان برای همراهی با بانک ها و در صورت لزوم برگزاری جلساتی با مدیران عامل کشوری بانک ها جهت به دست گرفتن کامل اختیارات توسط روسای بانک های استان خبرداد.
وی در پایان این جلسه، بر مشتری مداری بانک ها و ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن به ارباب رجوعان تاکید کرد.

أضف تعليقات