استاندار یزد در نشست مشترک با شورای قضایی استان به مناسبت هفته دولت:

بدون تردید بخشی از موفقیت مجموعه دولت در استان یزد مرهون همکاری ها و تعاملات برقرار شده بین دستگاه های مختلف در مجموعه نظام است

استاندار یزد با قدردانی از همکاری و تعامل خوب مجموعه دستگاه های قضایی و سازمان های زیر مجموعه آن، با استانداری و دستگاه های دولتی، گفت: بدون تردید بخشی از موفقیت مجموعه دولت در استان یزد مرهون همکاری ها و تعاملات برقرار شده بین دستگاه های مختلف در مجموعه نظام است.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در نشست مشترک با اعضای شورای قضایی استان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، از همکاری و تعامل خوب مجموعه دستگاه های قضایی و سازمان های زیر مجموعه آن،  با استانداری و دستگاه های دولتی قدردانی کرد و گفت: بدون تردید بخشی از موفقیت مجموعه دولت در استان یزد مرهون همکاری ها و تعاملات برقرار شده بین دستگاه های مختلف در مجموعه نظام است.

وی در ادامه به صحبت های مدیرکل سازمان بازرسی استان مبنی بر موفقیت های بیشتر استان در مقایسه با کشور در حوزه های مختلف، اشاره کرد و اظهارداشت: شاید دلیل عمده این موضوع، همگرایی و تعاملات درون استانی باشد که لازم است این تعاملات در کشور نیز بیش از پیش تقویت شود.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: در حال حاضر امیدواری ها نسبت به همگرایی دستگاه های مختلف در سطح ملی در زمینه موضوعات پیش روی کشور، به مراتب افزایش پیدا کرده است و این امر می تواند ظرفیت بسیار خوبی برای خدمت به مردم در دوره جدید فعالیت دولت باشد.
دکتر طالبی افزود: خوشبختانه در طول قریب به سه سال گذشته اقدامات و فعالیت های بسیار خوبی با کمک دستگاه قضا در استان، دستگاه های دیگر و مردم انجام داده ایم که اتفاقات بسیار بزرگی را رقم زده است.
وی در ادامه با بیان اینکه پیش از پذیرش مسئولیت استانداری یزد نسبت به سختی ها، پیچیدگی و شرایط موجود در استان آگاهی داشتم، بیان کرد: در آن زمان، شرایط استان در بعضی بخش ها شرایط خوبی نبود اما وقتی نظر وزارت کشور بر این موضوع قرار گرفت، در مصاحبه ای در همان روزهای نخست فعالیت اذعان کردم که در بدترین شرایط استان این مسئولیت را پذیرفتم.

استاندار یزد تشدید تحریم ها و تاثیرات آن بر کشور  و شیوع کرونا از اواخر سال ۹۸ را از مشکلات سال های اخیر دانست و خاطرنشان کرد: در دو سه سال گذشته با وجود مسائل و مشکلات متعدد اما شاهد اتفاقات خوب و مثبتی در حوزه های مختلف هستیم به عنوان نمونه در شرایطی که آمار سرمایه گذاری در بسیاری از مناطق منفی شده بود اما استان یزد با رشد سرمایه گذار همراه بود.

دکتر طالبی به اهتمام استان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی اشاره کرد و افزود: یکی از پروژه های  شاخص تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی، پروژه راه آهن یزد_اقلید است که پس از سال ها بلاتکلیفی و تعطیلی در آخرین روزهای دولت به بهره برداری رسید.

وی تبیین اهمیت تکمیل پروژه راه آهن یزد _اقلید در کشور، پیش از سفر ریاست  پیشین جمهور، به استان یزد را عامل مهمی در تزریق بودجه جهت اتمام این پروژه عنوان کرد و گفت: بر این اساس حدود نیمی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان یزد یعنی ۴۵۰ میلیارد تومان از مجموع حدود هزار و ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه گذاشته‌ شد با این حال با آغاز مجدد عملیات اجرایی پروژه و برآورد مجدد اعتبار پروژه، تا پایان دولت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به تکمیل این پروژه تخصیص داده شد.

استاندار یزد بیان کرد: این پروژه به لحاظ حجم ریالی صرف شده، بزرگ ترین پروژه عمرانی کشور در یک سال آخر دولت بود.

دکتر طالبی تکمیل طرح های نیمه تمام اقتصادی و صنعتی، تعریف و اولویت بندی طرح های نیمه تمام  این دو حوزه و تعریف طرح هایی جدید در حوزه سرمایه گذاری را از دیگر اقدامات انجام شده در طول سال های اخیر عنوان کرد.
وی با بیان اینکه مهمترین دلیل و استناد سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در استان یزد امنیت سرمایه گذاری است، گفت: استان یزد برای چندین سال متمادی به عنوان استان اول کشور در شاخص امنیت سرمایه گذاری معرفی شد که بخش عمده کسب این جایگاه. به دلیل فضای فراهم شده در استان بواسطه مسئولیت و کاری های دنبال شده در حوزه دستگاه قضایی است.

استاندار یزد ادامه داد: در طول این سال ها دستگاه های حوزه قضایی استان فراتر از انتظارات ما همکاری و تعامل داشتند همچنین در دوران مسئولیت بنده بهترین تعاملات، همکاری ها و هماهنگی ها را در مجموعه شورای تامین و همراهی اعضای این شورا شاهد بودیم.

دکتر طالبی در بخش دیگری از سخنانش بر تداوم و تقویت فضای تعاملی ایجاد شده در استان تاکید و با بیان اینکه استانداران آینده یزد باید در جریان این نوع تعاملات و هماهنگی ها قرار گیرند، خاطرنشان کرد: در این راستا باید شرایط لازم برای بهره گیری از بستر و زمینه های ایجاد شده برای انجام کارهای مشارکت و فعالیت در جهت خدمت به مردم و نیز فضای تعاملی موجود فراهم شود.
وی با بیان اینکه حل یکسری از مشکلات زیربنایی کشور مستلزم کار و تلاش فراوان در طول زمان بوده و بعضی از مشکلات کشور یک شبه حل نمی شود، اظهارداشت: بنابراین باید در روزها و ماه های آینده این تعاملات به نحوی حفظ و افزایش یابد که  سرمایه اجتماعی مردم را حفظ و افزایش دهد تا در برابر بعضی مشکلات استان و کشور تاب آوری لازم را داشته باشد.
 
دکتر طالبی در ادامه به کسب جایگاه عالی استانداری در ارزیابی وزارت کشور برای سومین سال متوالی اشاره و تصریح کرد:  این موضوع نشان دهنده کار و تلاش و حمایت همه افراد در بخش های مختلف است و امیدواریم مجموعه دادگستری و سازمان های وابسته به قوه قضائیه در استان این تعاملات را داشته باشند و ما بتوانیم شاهد یک استان موفق در حوزه‌های مختلف باشیم