در نشست كارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمايه گذاری استان به ریاست ریاست استاندار صورت گرفت:

بررسی طرح های توسعه اقتصادی روستاهای استان و مسائل مربوط به اشتغال معلولین

در نشست كارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمايه گذاری استان که به ریاست استاندار برگزار شد، طرح های توسعه اقتصادی روستاهای استان و مسائل مربوط به اشتغال معلولین مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در نشست كارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمايه گذاری استان که به منظور بررسی طرح های توسعه اقتصادی روستاهای استان و مسائل مربوط به اشتغال حوزه بهزیستی استان با حضور ویدیو کنفرانسی عموم اعضا در سالن کوثر استانداری برگزار شد، با اشاره به ضرورت تقویت نگاه کارشناسی در حوزه اشتغال معلولین در بدنه بهزیستی، گفت: در این راستا باید به جای ارائه گزارشات مربوط به معرفی طرح های اشتغالزایی معلولین، جذب اعتبارات و تسهیلات مربوطه در دستور کار قرار گیرد.
وی به بهره گیری از ظرفیت ها و نقطه نظرات استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دیگر دستگاه های استان برای تهیه برنامه اشتغال معلولین بهزیستی اشاره و خاطرنشان کرد: با تهیه برنامه جامع اشتغال در بهزیستی می توان آمار تعداد معلولینی که توانایی ایجاد اشتغال با دریافت تسهیلات را داشته و نیز آمار  معلولینی که با همکاری کارفرمایان می توانند در بخش های مختلف صاحب شغل شوند، را استخراج و برای آن ها برنامه ریزی کرد.
استاندار یزد با بیان اینکه در قبال اشتغال معلولین در واحدهای اقتصادی می توان بسته های تشویقی در نظر گرفت، اظهارداشت: البته بسیاری از واحدهای اقتصادی استان بدون چشمداشت و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، آن ها را در کنار دیگر نیروهای خود بکار می گیرند که جای تقدیر دارد.
دکتر طالبی به لزوم شکل گیری مجموعه ای قوی درون اداره کل بهزیستی استان یا بکار گیری مشاور اشتغال جهت شغل یابی برای معلولین جویای کار پرداخت و تصریح کرد: پس از جمع آوری اطلاعات کاملی از افراد مستعد و علاقمند به کار و اشتغال، هماهنگی های لازم با دستگاه ها و واحد های  مختلف اقتصادی صورت خواهد گرفت تا اقدامات اثر بخشی در راستای اشتغال معلولین در استان انجام گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش بر پیگیری اداره کل بهزیستی استان، مجموعه دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و فرمانداران جهت جذب اعتبارات این بخش تاکید کرد.
استاندار یزد در ادامه به دستور کار دیگر جلسه در خصوص طرح های توسعه اقتصادی روستاهای استان اشاره و خاطرنشان کرد: طرح های اشتغال روستایی باید با اشراف کامل بر روستاها و با بهره گیری از تجربیات افراد بومی روستا تهیه و تدوین شود تا همه شرایط روستا در طرح دیده شود.
دکتر طالبی در انتها اضافه کرد: از این به بعد طرح های اشتغال روستایی باید به رویت و امضای یک مقام محلی مثل دهیاری روستای مد نظر برسد و دهیار نکات و اشکالات طرح را جهت بازدهی و کارایی هرچه بهتر طرح منعکس کند.