برگزاری نشست شورای ترافیک استان به ریاست استاندار یزد

نشست شورای ترافیک استان یزد به ریاست استاندار یزد و با حضور اعضا در محل سالن کوثر استانداری برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در شورای ترافیک استان یزد که به منظور مرور  و بررسی عملکرد این شورا در سال جاری و ارائه راهکارهای مناسب جهت کاهش تصادفات درون و برون شهری در ایام نوروز 1400 برگزار شد، با اشاره به طراحی سامانه بانک اطلاعات توصیفی مکانی تصادفات درون شهری یزد اظهارداشت: همه دستگاه های ذی ربط، همکاری های لازم را جهت تکمیل اطلاعات این سامانه در بخش تصادفات درون شهری داشته باشند.
وی به ضرورت تحلیل اطلاعات گردآوری شده در سامانه مذکور پرداخت و خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات این سامانه می توان نقاط حادثه خیز و اولویت دار را شناسایی و پروژه هایی را جهت اصلاح و رفع این نقاط اجرا کرد‌.
دکتر طالبی در ادامه به تاثیر اطلاع رسانی درخصوص نحوه برخورد با تخلفات رانندگی اشاره و اضافه کرد: ارسال پیامک به صاحبان خودرو، فرهنگ سازی و نیز انتشار اطلاعیه ها و هشدار ها از طریق فضای مجازی می تواند نقش بسزایی در بازدارندگی از انجام برخی تخلفات این حوزه داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به پروژه کنار گذر زارچ- اشکذر اشاره و بر تکمیل، تجهیز و آماده بهره برداری سازی این بزرگراه در نخستین هفته های سال ۱۴۰۰ تاکید کرد.
استاندار یزد در پایان ضمن قدردانی از همراهی و هم افزایی همه دستگاه های استانی مرتبط با حوزه ترافیک استان در سال جاری، خاطرنشان کرد: امیدواریم در سایه این همراهی ها و درصورت لزوم اجرای طرح های موقت ترافیکی و افزایش نیرو، در ایام باقی مانده از سال ۹۹ شرایط ترافیکی خوبی در سطح شهرها و جاده ها برقرار شود.

افزودن نظرات