به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، سیدعبدالمجید قائم محمدی در این نشست با گرامیداشت سال اصلاح الگوی مصرف گفت: اصلاح الگوی مصرف تنها مختص به امسال نیست و باید همیشه مدنظر باشد. وی با بیان این که مقام معظم رهبری در سفر به یزد ، یزدی ها را انسانهایی صرفه جو و قناعت پیشه لقب دادند افزود: لذا یزدی ها باید در اجرای شعار اصلاح الگوی مصرف در کشور پیشتاز باشند.

قائم محمدی با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت ا... مطهری و تبریک هفته معلم گفت: حضرت امام(ره)، شهید مطهری را پاره تن خود عنوان کردند و وی را در طهارت، روح و قوت ایمان و قدرت بیان کم نظیر می دانستند. وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز مطهری را یک انسان ممتاز،یک فرد باصفا، مکتبی و پخته عنوان کرده اند و این مسئله به خوبی شخصیت والای این شهید وارسته را آشکار می سازد. رئیس روابط عمومی استانداری یزد معلمی را شغلی شریف، عزیز و پیشه اصلی پیامبران برشمرد و خواستار برگزاری مراسم تجلیل از معلمین در همه دستگاههای اجرایی شود.
وی به اشاره به برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: ارزش و اعتباری که ملت ایران در سراسر دنیا به دست آورده است از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و از جمله برگزاری انتخابات متعدد و آزاد است. قائم محمدی تاکید کرد: هر چه انتخابات پرشور و باشکوه تر برگزار شود باشد، توطئه های دشمنان خنثی خواهد شد و عزت نظام مقدس اسلامی را به دنبال خواهد داشت.
قائم محمدی با بیان این که باید همه توان خود را برای برگزاری انتخاباتی باشکوه به کار گرفت ابراز امیدواری کرد تا شاهد برگزاری انتخاباتی  گسترده با حضور آگاهانه و حداکثری مردم در پای صندوق های رای باشیم.
وی با اشاره به نقش و جایگاه روابط عمومی ها اظهار داشت: روابط عمومی ها باید با هماهنگی و انسجام لازم، حقیقتا پل ارتباط بین مردم و مسئولین باشند. رئیس روابط عمومی استانداری یزد از برگزاری جشنواره روابط عمومی های برتر استان در آینده نزدیک خبر داد.
قائم محمدی با اشاره به تاکیدات استاندار یزد در همایشهای گذشته شورای هماهنگی روابط عمومی ها خواستار توجه بیشتر مسئولان روابط عمومی به این نکات شد.
شایان ذکر است استاندار یزد در نشستهای گذشته شورای روابط عمومی های استان دريافت نظريات و پيشنهادات مردمي، تحمل انتقاد منصفانه و انتقال به مديران، استفاده از پتانسيل فكري، فرهنگي و علمي تمام گروه هاي اجتماعي، پاسخگويي به ابهامات و پرسش‌ها از طريق رسانه ها، صدور اطلاعيه و كنفرانس ها و تشكيل جلسات منظم خبري براي دستگاه ها  را از وظايف خطير روابط عمومي‌ها برشمرده بود.