استاندار يزد:

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، "محمد رضا فلاح زاده" روز دوشنبه در برنامه زنده تلويزيوني شبكه سه سيما، ضمن تسليت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) و گراميداشت سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي، به بيان ويژگي هاي شخصيتي حضرت زهرا(س) پرداخت.
وي به اقدامات و فعاليت هاي حضرت زهرا (س) در دوران هاي مختلف زندگي ايشان اشاره كرد و افزود: در همه فعاليت هاي حضرت زهرا
(س) براي ما درسي نهفته است.
استاندار يزد ادامه داد: حضرت زهرا(س) در زمان بعد از رحلت پيامبر اكرم (ص) با اقدامات خود سعي داشتند تا همه نگاه ها را متوجه ولايت كنند.
وي در بخش ديگر سخنان خود خاطر نشان كرد: مردم استان يزد مردمي متدين، با علم و سخت كوش هستند كه اينها نماد عبادت و بندگي خداوند است.
فلاح زاده ادامه داد: مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) نيز در سفر به اين استان ، مردم يزد را مردمي متدين، ولايت مدار، دين باور، عاقل و سخت كوش دانستند.
استاندار اظهار داشت: مردم اين استان مجري دستورات قرآن، پيامبر اكرم(ص) و ائمه اطهار(س) هستند و دين باوري خود را با نقش آفريني در دوران انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس اثبات كرده اند.
وي گفت : در استان يزد اقليت هاي ديني نيز در كنار مسلمانان با احترام متقابل زندگي مي كنند.
فلاح زاده در ادامه سخنان خود به موفقيت هاي استان يزد در حوزه هاي مختلف اشاره كرد و افزود: كسب رتبه اول كنكور سراسري در 19 متوالي بيانگر تلاش اين استان در حوزه علم و دانش است.
عالي ترين مقام اجرايي استان همچنين به برگزاري مراسمات مذهبي در ايام محرم، فاطميه و در طول سال اشاره كرد و افزود: استان يزد به حسينيه ايران معروف شده است.
فلاح زاده با اشاره به نامگذاري سال 92 به نام حماسه سياسي و حماسه اقتصادي توسط مقام معظم رهبري(مد ظله العالي)خاطر نشان كرد: در سال جاري مهمترين اقدام سياسي برگزاري انتخابات است كه ما به دنبال برگزاري انتخاباتي سالم، پر شور و با نشاط هستيم و ملت ايران با حضور در اين انتخابات باعث شكست دوباره دشمنان خواهند شد.
وي گفت: در عرصه اقتصادي نيز ائمه اطهار(س) سفارشاتي داشته اند و مردم يزد هم در اين عرصه به خوبي فعاليت مي كنند.
استاندار گفت: مديريت استان با تكيه بر مراكز علمي و پژوهشي و همچنين با همكاري صميمانه بخش خصوصي، يزد را به يكي از قطب هاي اقتصادي كشور تبديل كرده است.
قريب به 3300 واحد صنعتي فعال با توليد 300 كالاي متنوع ، 50 در صد توليد كاشي و سراميك كشور، 27 درصد توليد محصولات صنعت نساجي و .. از جمله ظرفيت هاي استان يزد در حوزه صنعت و معدن بود كه استاندار به آن اشاره كرد.
وي همچنين افزود: در آينده نزديك استان يزد در حوزه سلامت به قطب درمان ناباروري و قلب درماني در كشور تبديل خواهد شد.
اين مقام مسئول در بخش پاياني سخنان خود در خصوص برنامه هاي استان در راستاي پذيرايي از مهمانان نوروزي گفت: حدود 1000 پايگاه امدادي، خدماتي، هلال احمر، حمل و نقل و ناجا در سراسر استان مشغول خدمت رساني به مهمانان نوروزي هستند تا اين عزيزان در سايه امنيت وآسايش از ديدني هاي يزد بخصوص بافت تاريخي آن بازديد كنند.
وي در پايان از رهبر معظم انقلاب(مدظله العالي)بخاطر نامگذاري سال جديد به نام حماسه سياسي و اقتصادي قدرداني كرد و افزود: با فعاليت در اين دو حوزه تمام توطئه هاي دشمنان نقش بر آب خواهد شد.