تصویب اعتبارات مربوط به راه و آب شرب روستایی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان

استاندار یزد با اشاره به تصویب کلیه پیشنهادات کارگروه های زیر بنایی، اجتماعی، پژوهش و اقتصادی شورای برنامه ریزی گفت: در این جلسه بخشی از اعتبارات مربوط به راه های روستایی و تامین آب شرب مناطق روستایی مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در ابتدای نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل سالن شهید منتظر قائم استانداری برگزار شد، با اشاره به بازگشایی مجدد این سالن پس از 6 سال گفت: به دلیل فرسودگی سالن، استفاده از آن منوط به بازسازی مجدد بود و این موضوع از دو سال پیش آغاز و همزمان با هفته دولت بازگشایی شد.
 وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بررسی پیشنهادات در نشست شورای برنامه ریزی، گفت: کلیه پیشنهادات مربوط به کارگروه های زیر بنایی، اجتماعی، پژوهش و اقتصادی در جلسه مطرح و پس از بررسی به تصویب رسید. 
 
استاندار یزد افزود: در این جلسه بخشی از اعتبارات مربوط به راه های روستایی و تامین آب شرب مناطق روستایی مطرح و مورد تصویب قرار گرفت. 
وی در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست پرداخت و اظهار داشت: با توجه به مسائل موجود در استان در زمینه تخریب منابع طبیعی و فعالیت معادن و صنایع بزرگی که امکان ایجاد آلایندگی دارند؛ یکسری محدودیت ها و سیاستگذاری ها را در مصوبات گذشته شورای برنامه ریزی و توسعه، کارگروه زیربنایی و شورای تامین استان در نظر گرفته شد. 
 
دکترطالبی در ادامه از تشکیل کمیته ای ذیل کارگروه زیربنایی استان جهت تصویب ضوابط کمک کننده به پایداری منابع طبیعی خبرداد و تصریح کرد: با جمع بندی پیشنهادات در کارگروه و تصویب آن ها در شورای برنامه ریزی و توسعه و شورای تامین استان، بازهم اعمال سیاست هایی با توجه به نوع فعالیت معادن و واحدهای صنعتی صورت خواهد گرفت تا به عنوان مبنای برنامه ریزی و توسعه آینده استان در بخش ها قرارگیرد.
 
 
شایان ذکر است پیش از آغاز این نشست، سالن شهید منتظر قائم با حضور همسر گرانقدر آن شهید والامقام افتتاح شد.
این سالن که با ظرفیت قریب به 300 نفر از جمله قدیمی ترین سالن های اداری استان است، به دلیل فرسودگی قریب به 6 سال بلااستفاده بود و با بازسازی صورت گرفته، مجددا راه اندازی شد.
 
همچنین پس از این نشست، در مراسمی از فرمانداران و مدیران برگزیده در جشنواره شهید رجایی تقدیر شد.
افزودن نظرات