به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، اين جلسه روز چهارشنبه با حضور نماينده ولي فقيه در استان، رييس سازمان بسيج مستضعفين، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار و ساير اعضاي ستادهاي شهرستاني  برگزار شد.
سردار "محمد رضا نقدي" در ابتدا  ضمن تبريك عيد سعيد غدير خم به ذكر احاديثي در بيان اهميت فريضه امر به معروف و نهي از منكر پرداخت.
وي گفت: امروز بايد همانطور كه وجوب نماز براي مردم ما روشن شده است،  وجوب اين فريضه الهي نيز در جامعه تبيين شود تا همگان به آن عمل كنند.
نقدي اظهار داشت: آسيب شناسي هايي در خصوص امر به معروف و نهي از منكرصورت گرفته است كه از جمله آسيب هاي شناخته شده، محدود كردن اين فريضه به مسائلي چون حجاب، مسائل جنسي  و عدم توجه به امر به معروف و نهي از منكر در مسائل سياسي، اقتصادي و .... است.
وي برخورد سلبي به جاي برخورد لين و نرم و ترجمه امر به معروف و نهي از منكر به برخوردهاي تلخ را از آسيب هاي اين فريضه الهي دانست.
نقدي ادامه داد: نيروي انتظامي، وزارت اطلاعات و حراست در ادارات، دستگاه هاي اجراي امر به معروف و نهي از منكر توسط حكومت هستند ولي نقص ما عدم امر به معروف و نهي از منكر توسط مردم است كه بايد همه متوليان بخصوص  بسيج با اجراي طرح هاي جديد مقدمات ورود عموم به اين حوزه را فراهم كند.
اين مقام مسئول همچنين از موفقيت هاي حاصل شده در برخي استان ها و حتي در استان يزد بر اساس اجراي طرح هاي جديد امر به معروف و نهي از منكر توسط بسيج خبر داد كه تاثيرات بسيار مثبتي را در پي داشته است.
وي در پايان با جمع بندي مطالب گفت: طوري امر به معروف و نهي از منكر شود كه همه شقوق معروفات و منكرات را در بر بگيرد و اجراي اين فريضه از موضع مردم آن هم با رفتاري نرم و لين باشد.
در ادامه اين برنامه حاضرين به بيان انتقادات وپيشنهادات خود پرداختند و نقدي به سؤالات مطرح شده پاسخ داد.
در ابتداي اين مراسم دبير ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان ضمن خير مقدم به مدعوين به بيان گزارشي از اقدامات و پيشنهادات در اين خصوص پرداخت.