به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، در اين بيانيه آمده است:
آخرین جمعه ماه شريف رمضان به فرمان مبارك و تاريخي حضرت امام خمینی(ره) و به ياد مظلوميت هاي مردم شريف فلسطين ، به روز جهانی قدس نامگذاري شده است. اين روز مهم و حساس در واقع صحنه خروشيدن درياي وحدت و غيرت ملل مسلمان جهان در ابراز همدردي و اعلام حمايت از مبارزان خستگي ناپذير و مقاوم فلسطيني است كه سنگ آزاديخواهي و آزاد انديشي را در فلاخن دستان خود نهاده و پيكره بيداد و ستم را نشانه رفته اند.
اهميت مسئله فلسطين و مردم مظلوم و رنج کشیده اين سرزمين مقدس و اشغال شده در كنار قبح جنایات ضد بشری رژیم نژاد پرست و غاصب صهیونیستي در كلام گهربار حضرت امام خميني(ره) به خوبي مشهود است به نحوي كه ايشان روز قدس را روز اسلام و رسول اكرم(ص) دانسته  و فرمودند:"اسرائيل بايد از صفحه روزگار محو شود". رهبر معظم انقلاب اسلامي (مدظله العالي) نيز با تاكيد بر جايگاه والاي فلسطين در انديشه سياسي معاصر فرموده اند:"روز قدس مخصوص ايران نيست، روز دنياي اسلام است"
آنچه مسلم است اينكه؛ بزرگداشت اين روز عظيم، از باب تعظيم شعائر الهي است كه سعادت آن تنها نصيب  متقين و مومنين مي گردد.
شورای هماهنگی روابط عمومی هاي استان از مردم شجاع و هميشه در صحنه دارالعباده و دارالعلم یزد دعوت می نماید تا با شركت باشكوه  و گسترده در مراسم  راهپيمايي روز جهاني قدس، عزم راسخ خود را در ریشه کنی رژیم منحوس و پلید صهیونیستی به اثبات برسانند و به فضل الهی شاهد روزی باشیم که قدس شريف آزاد و اين پاره تن اسلام  به پيكر اسلام بازگردد. ان شاء الله