شائبه تبانی تیم شهید قندی یزد بدون دلیل و مصادیق به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست/ پیگیری موضوع از وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال در دستور کار قرار دارد

استاندار یزد با بیان اینکه مردم یزد همواره پاک‌دست و در سطح کشور به درستکاری معروف هستند، ادامه داد: اینکه شائبه تبانی به تیم یزد و بدون دلیل و مصادیق بیان شود اصلا پذیرفتنی نیست و مردم، مسئولان و جامعه ورزش از مسئولان کمیته استیناف فدراسیون توقع دارند که علت حذف تیم یزد و کنار گذاشتن آن از مرحله پلی‌آف را دقیق و شفاف برای همگان مشخص کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در نشست مشترک با هیئت مدیره انجمن ورزشی استان یزد به ضرورت وجود تشکلی نظام مند جهت پرداختن به موضوعات مربوط به ورزش؛ در کنار فعالیت های در حال انجام برای توسعه این بخش پرداخت و گفت: چنین تشکلی علاوه بر اطلاع رسانی در خصوص اقدامات، فعالیت ها و وقایع این بخش می تواند با تشخیص اولویت های استان، کار سیستماتیکی را در جهت جلب توجه بیشتر مردم و مسئولین نسبت به ورزش انجام دهد.
استاندار یزد ادامه داد: زمانی که  ورزشی نویسان استان در قالب یک انجمن فعالیت می کنند می توانند براساس اولویت هایی که در استان تشخیص داده می شود موضوعات مختلفی نظیر مسائل روز را به صورت زیربنایی و ریشه ای پیگیری و هماهنگی های لازم را انجام دهند.
وی یکی از موضوعات قابل واکاوی و پرداخت در این انجمن را دلایل تفاوت یزد با بعضی از استان های دیگر در بحث تیمداری یا عدم قبول مسئولیت تیمداری توسط صنایع و معادن بزرگ دانست و اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که با اطلاعات نادرست بعضا در افکار عمومی نقش بسته‌ این است که همه استان ها در لیگ برتر تیم هایی دارند در صورتیکه به بررسی اجمال این موضوع مشخص می شود که که تیم های برتر در قالب ۹_۱۰ استان قرار می گیرند.
 
دکتر طالبی با اشاره به برخی دلایل صنایع و معادن در عدم تمایل به تیمداری، تصریح کرد: به طور کلی فرهنگ حاکم بر استان های مختلف، نوع نگاه و علاقمندی مدیران صنایع و معادن نسبت به ورزش، ظرفیت هایی موجود در استان ها و نوع نگاه و باور مسئولین تصمیم گیر استان نسبت به ورزش از جمله عوامل موثر در تیمداری استان ها بشمار می آید.

وی با اشاره به اعلام آمادگی صنایع و معادن استان در جهت حمایت از تیم فوتبال بدون پذیرش تیمداری، افزود: بر این اساس باید مجموعه ای در استان ایجاد یا در صورت وجود، تقویت گردد و همه موظف به حمایت از این مجموعه باشند به عنوان نمونه باشگاه فرهنگی و ورزشی ایجاد شود و بعد صنایع و معادن استان بسته به گردش مالی مجموعه خود، به این باشگاه کمک کنند.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات و فعالیت های انجام شده در حوزه ورزش اشاره و خاطرنشان کرد: بخشی از فعالیت ها و اتفاقات این بخش نظیر موفقیت ها و شکست های ورزشی برخی رشته ها مثل فوتبال بر خلاف ارتقاء رتبه و جایگاه دیگر رشته ها، در معرض دید و قضاوت مردم قرار دارد اما اقدامات انجام شده در بخش های زیرساختی در معرض دید عموم نیست.

دکتر طالبی با اشاره به اهتمام ویژه استان به توسعه و تکمیل زیرساخت های حوزه ورزش علی رغم وجود موانع و کمبود اعتبارات، تصریح کرد: به عنوان نمونه امروز نیز ۳۰ درصد از کل اعتبارات استانی جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه ورزش گذاشته شد که به نسبت سهمی که ورزش از اعتبارات استانی دارد، رقم بالایی است.

استاندار یزد به ایستادگی استان در برابر برخی تصمیمات ملی اشاره کرد و گفت: با وجود اصرارهایی که بر فروش پیست دوچرخه سواری و سالن دو میدانی و پیست اسب سواری استان شد اما در برابر این پیشنهادات ایستادگی کردیم.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم یزد همواره پاک‌دست و در سطح کشور به درستکاری معروف هستند، ادامه داد: اینکه شائبه تبانی به تیم یزد و بدون دلیل و مصادیق بیان شود اصلا پذیرفتنی نیست.
استاندار یزد اظهار کرد: مردم، مسئولان و جامعه ورزش از مسئولان کمیته استیناف فدراسیون توقع دارند که علت حذف تیم یزد و کنار گذاشتن آن از مرحله پلی‌آف را دقیق و شفاف برای همگان مشخص کنند.
طالبی بیان کرد: بدون شک اگر فرد یا گروهی در تبانی نماینده فوتبال استان در لیگ دست داشته باید برای اطلاع مردم مشخص شود و نباید بدون دلیل مستند و موثق نسبت به محرومیت اقدام کرد.
وی در انتها عنوان کرد: به دنبال برگزاری نشست مشترک با وزیر ورزش و جوانان و یا رئیس فدراسیون فوتبال برای پیگیری این موضوع هستیم.

افزودن نظرات