استاندار یزد در نشست شورای آموزش و پرورش استان عنوان کرد:

ضرورت ساماندهی اقداماتی جهت تقویت جایگاه، منزلت و معیشت معلمین استان/ تدوین برش استانی و شهرستانی سند آموزش و پرورش در دستور کار قرار گیرد/ همه دستگاه ها ملزم به همکاری در برگزاری کنگره بزرگداشت هزار دانش‌آموز شهید استان هستند/تقویت نهادهای دانش آموزشی در دستور کار استان/ تجهیز تمامی ادارات آموزش و پرورش به فیبر نوری

استاندار یزد بر ساماندهی اقداماتی جهت تقویت جایگاه، منزلت و معیشت معلمان تاکید و اضافه کرد: در بحث مدرسه سازی، بهسازی مدارس، ارتقاء جامعه مدارس و اهتمام به ایجاد موقوفات و منابع پایدار برای کمک به آموزش و پرورش نیز، باید به صورت جدی برنامه ریزی شود تا تحولات مدنظر در این حوزه، رقم بخورد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر مهران فاطمی در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در محل سالن اجتماعات تالار فرهنگیان برگزار شد، با بیان اینکه تدوین برش استانی و شهرستانی سند آموزش و پرورش باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: در این راستا باید کارگروه هایی متشکل از افراد صاحب نظر، با تجربه و متخصص تشکیل و برنامه سند آموزش و پرورش بر مبنای تحول، تدین و تعقل و مبتنی بر مسائل دانشگاه فرهنگیان تدوین شود تا ریل گذاری جدید آموزش و پرورش استان در دولت سیزدهم شکل بگیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه استان یزد هزار شهید دانش آموز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، اظهارداشت: برگزاری کنگره بزرگداشت هزار دانش‌آموز شهید استان یزد همزمان با هفته بسیج و به همت مجموعه سپاه همیشه قهرمان الغدیر کلید خورد که در این زمینه همه دستگاه های استان ملزم به همکاری در برگزاری این کنگره هستند.
وی یکی از شاخص های بارز بسیجیان را ولایتمداری دانست و اظهارداشت: نماینده ولی فقیه در استان یزد؛ آیت الله ناصری هستند و اطاعت از اوامر ایشان براساس سلسله نظام ولایی بر همگان واجب است و بنده به عنوان استاندار دولت سیزدهم اجازه نخواهم داد بیانات نماینده ولی فقیه در استان در حوزه های مختلف، روی زمین بماند.
استاندار یزد در ادامه بر ساماندهی اقداماتی جهت تقویت جایگاه، منزلت و معیشت معلمان تاکید و اضافه کرد: در بحث مدرسه سازی، بهسازی مدارس، ارتقاء جامعه مدارس و اهتمام به ایجاد موقوفات و منابع پایدار برای کمک به آموزش و پرورش نیز، باید به صورت جدی برنامه ریزی شود تا تحولات مدنظر در این حوزه، رقم بخورد.

دکتر فاطمی همچنین به نگاه ویژه استان به نهادهای دانش آموزشی اشاره و خاطرنشان کرد: لازم است نهادهای دانش آموزی استان نظیر سازمان دانش آموزی، بسیج دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی تقویت شده و زمینه برای نقش آفرینی آن ها فراهم شود.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه های استان باید پیوست آموزش و پرورش خود را اعلام کنند، اظهارداشت: به عنوان اولین گام در این راستا، سند همکاری شهرداری یزد و اداره کل آموزش و پرورش استان تدوین خواهد شد، سایر ادارات نیز در ادامه باید پیوست آموزش و پرورش خود را اعلام کنند.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه ریزی استان برای تاسیس هنرستان مهارتی شبانه روزی در حوزه معدن با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن و واحدهای معدنی، گفت: با تاسیس این هنرستان، دانش آموزان می توانند با تکنولوژی ها، فناوری ها و مهارت های حوزه معدن که از مزیت های استان است، آشنا شده و به عنوان نیروهای متخصص در معادن استان مشغول بکار شوند.

دکتر فاطمی در ادامه از تجهیز تمامی ادارات آموزش و پرورش به فیبر نوری خبرداد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مصمم هستیم که بحث آموزش و پرورش یزد را که دارای جایگاه ویژه ای در سطح کشور است، به طور جد پیگیری و تمام توان استان را  در مسیر ارتقاء بیش از پیش جایگاه آموزش و پرورش استان بکار گیریم.

افزودن نظرات