استاندار یزد :

 

"وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ"

سوره مباركهآل عمران، آیه 169

شهادت، اوج تعالی انساني و نقطه عطف عشق ورزيدن به پروردگار و از ارزشمند ترين و گرانبها ترين حركتها در فرهنگ اصيل و مترقي اسلام ناب محمدي(ص) است. در تاريخ سراسر افتخار انقلاب شكوهمند اسلامي ايران، دوران هشت سال دفاع مقدس مقطعي حساس و سرنوشت ساز بود كه مملو از حماسه سازي، ايثارگري و سلحشوري مرداني الهي است كه در پرتو الطاف خداوند قادر متعال و رهبري حكيمانه و فرزانه امام راحل عظيم الشان(ره) صحنه هاي بي نظيري از خون و حماسه را آفريدند و جهانيان را به تحير واداشتند. شهادت براي رزمندگان اسلام به فرموده  امام راحل عظيم الشان(ره)، عزت ابدي، فخر اولياء و رمز پيروزي بود و به راستي كه شهداي والامقام با خون سرخ و پاك خويش ، كه امتداد دهنده خون شهيدان كربلاست، شكوه و عظمت ايمان و اسلام را در پهناور جهان منتشر نمودند و به مصداق «عند ربهم يرزقون» جاوداني هميشگي خود را تضمين كردند. بي ترديد خون شهيدان والامقام مقاومت و پویایی جامعه اسلامي را تضمین و امنيتي پايدار را به ارمغان آورد و اگر امروز شاهد موفقيت هاي بزرگ و عظيم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در همه عرصه هاي فرهنگي و آباداني و عمران كشور هستيم بيش از هر چيز، مديون جانفشاني و فداكاري هاي شهيدان والامقام، جانبازان دلاور، آزادگان سرافراز و ايثارگران عزيز است.

در اين ميان خانواده معزز شهداي والامقام به ويژه مادران و همسران بزرگوار و صبور شهداي والامقام كه پاره هاي تن خويش را در مسير سرافرازي اسلام ناب و دفاع از كيان ميهن عزيز اسلامي تقديم نمودند از منزلتي عظيم برخوردارند. بي جهت نيست كه امام راحل عظيم الشان(ره) از خانواده شهداي به عنوان چشم و چراغ ملت ياد كرده و بر تكريم اين بزرگواران اصرار مي ورزيدند.مادران و همسران شهداي گرانقدر همگام و هم دوش آن والامقامان در سنگري ديگر به خدمتي بزرگ و پراجر به نظام مقدس جمهوري اسلامي پرداختند و آنچنان صبورانه در فراغ شهداي گرانقدر به تداوم مسير متعالي شهدا همت گماشتند كه همگان را به حيرت و تحسين وا داشت.

اينجانب ضمن اداي احترام به مقام شامخ شهداي والامقام و تجليل از استقامت و صبوري مادران گرامي و همسران بزرگوار شهدا ، موفقيت همگان را در پيمودن راه شهداي والامقام، با بهره گيري از استراتژي بلند بنيان گذار کبیر جمهوري اسلامي ايران، حضرت امام خمینی(قدس سره الشریف) و در پرتو منويات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)  از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

 

محمدرضا فلاح زاده

استاندار يزد