به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي استاندار ضمن تبريك عيد سعيد غدير خم به بيان توضيحاتي در خصوص واقعه غدير و پيامهاي اين واقعه بزرگ پرداخت.
"غلامحسين دشتي" ضمن بازگويي بخشي از تاريخ صدر اسلام گفت: در ابتداي ظهور اسلام تاكنون برخي با استفاده از قرآن به هدايت و سعادت انسان ها مي پرداختند و عده اي با سوء استفاده از قرآن ظلم و فساد مي كنند.
وي ادامه داد: پيامبر اكرم (ص) در دوران حيات خويش و حتي در واقعه غدير خم به قرآن و عترت سفارش كردند و دليل اينكه افرادي از قرآن براي ظلم و فساد سوء استفاده مي كنند اين است كه از مفسر معصوم غفلت ورزيده اند.
دشتي اظهار داشت: قرآن نور است و اگر در كنار اين قرآن مفسر معصوم نباشد عده اي از آن بعنوان ابزاري براي توجيه ظلم و فساد استفاده مي كنند كه حضرت امام(ره) نيز در وصاياي خود به اين موضوع اشاراتي داشته اند.
اين مقام مسئول  به نقش آفريني تروريست هاي به ظاهر مسلمان در درگيري هاي داخلي سوريه اشاره كرد و افزود: يكي از اين ظالمان جنگ سوريه كه اقدام به خوردن جگر يكي از مظلومين كرد شش جزء از قرآن را حفظ بوده و اين نمونه اي از استفاده ابزاري از قرآن براي ظلم و جور است.
وي ماجراي غدير را يك ماجراي اعتقادي و تاريخي دانست.
در ادامه اين مراسم از برندگان مسابقه غدير تجليل شد.