رييس جمهور:

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، دكتر" محمود احمدي نژاد" روز شنبه در مراسم افتتاح كارخانه فولاد ارفع با اشاره به برخي از پروژه هاي افتتاح شده در اين سفر، اين طرح ها را مطلوب ارزيابي كرد و اظهار داشت: مسكن مهر طبس، الگوي خوبي براي ويلايي سازي مسكن در كشور است.
وي افزود: خداوند متعال همه جاي زمين را سرشار از نعمت قرار داده است و استان يزد از جمله مناطقي مي باشد كه همه جاي آن نعمت است.
رييس جمهور، ذخاير معدني استان يزد به ويژه ذخاير معادن سنگ آهن را يادآور شد و تصريح كرد: برآوردم اين است كه ظرفيت معادن ما 10 برابر ميزان اعلام شده مي باشد.
 احمدي نژاد گفت: بالاتر از اين ذخاير، استعدادهاي انساني شگرف و معجزه آفريني است كه در اين استان وجود دارد.
وي خاطرنشان ساخت: سرعت پيشرفت و حركت يزد، خيلي خوب است؛ كه اين به خاطر طبيعت، مردم و ايمان مردم اين استان مي باشد.
 وي با بيان اينكه براي توسعه صنعت در يزد، همه نوع حمايتي مي شود، تأكيد كرد: يزد بايد به يكي از قطبهاي اصلي صنعت ايران تبديل شود و اين، شدني است.
رييس جمهوري اسلامي ايران، اظهار اميدواري كرد: تلاش و سرمايه گذاري مردم يزد در صنعت، الگويي براي ساير استانها باشد.
احمدي نژاد در بخش ديگر سخنان خود، ساختن ايران اسلامي را مأموريت الهي همه مردم و مسئولان دانست و گفت: اين موضوع بايد مشق روزمره 76 ميليون ايراني باشد.
وي افزود: امروزه ايران را بايد به عنوان پشتوانه حقانيت ملت ايران بسازيم كه اين موضوع متكي به همت و انديشه مردم است، آن روز كه نگاهمان به ديگران بود، براي كشيدن يك خط روي كاغذ ترديد داشتيم اما امروز پيچيده ترين طراحي ها به دست همين جوانان اتفاق مي افتد.
رييس جمهور ادامه داد: براي رسيدن به قله هاي بلند، هزاران راه وجود دارد و تنها راه ، آن راهي نيست كه ديگران رفته اند.
احمدي نژادگفت: خودباوري و اعتماد به نفس جوانان مي تواند انقلاب صنعتي و علمي را به وجودآورد.
 در ابتداي اين مراسم، استاندار يزد به ارائه گزارشي از وضعيت  اين استان در حوزه هاي مختلف پرداخت و سپس وزيران راه و شهرسازي ، نيرو و معاون وزير صنعت ،معدن و تجارت به ارائه گزارش پرداختند.
اخبار تكميلي متعاقبا اعلام مي گردد.