استاندار يزد:

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، " سيد محمد ميرمحمدي " روز چهارشنبه در ديدار با نمايندگان دو شركت خصوصي خارجي ، با اشاره به نشست روز گذشته خود با مسئولان وزارت نيرو، اظهار داشت: نقطه قوت استان يزد، انرژي است.
وي با تاكيد بر حركت به سمت توسعه صنعت در بخش صنايع كم آبخواه، گفت: تلاش داريم از منابع موجود در راستاي پيشرفت استان بهره ببريم.
ميرمحمدي همچنين اهميت تجهيز صنايع استان به تكنولوژي هاي نوين را يادآور شد.
وي در پايان خواستار در اختيار قرار گرفتن اطلاعات اوليه موارد پيشنهادي توسط سرمايه گذاران شد و گفت: استان مساعدت لازم در راستاي اين سرمايه گذاري را پيگيري خواهد نمود. 
در اين جلسه در خصوص مسائلي همچون احداث و راه اندازي واحد توليدي تبديل سنگ آهن با عيار كم به آهن اسفنجي – فولاد - در شهرستان بافق و ايجاد نيروگاه خورشيدي در استان پس از بررسي لازم درخصوص محل احداث بحث و تبادل نظر اوليه صورت گرفت.
با استفاده از اين تكنولوژي نوين سنگ آهن با عيار كم به خصوص سنگ هاي هماتيتي با عيار 35 درصد به بالا بدون هرگونه پر عيار سازي مثل كنستانتره و گندله سازي به صورت مستقيم وارد كوره هاي دوار مي شود و آهن اسفنجي با متاليزيشن بالاي 95 درصد توليد خواهد شد.
از محسنات اين تكنولوژي نوين عدم استفاده از آب، ايجاد حرارت با استفاده از انرژي گاز و مصرف كم زغال به عنوان عامل احيا است كه در خصوص سنگ آهن با عيار كم كاربرد دارد.