پیام استاندار یزد به مناسبت روز ملی روستا

استاندار یزد به مناسبت روز ملی روستا، پیامی را صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر مهران فاطمی به مناسبت روز ملی روستا، پیامی صادر کرد.
متن کامل این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
روستا و فرهنگ اصیل بر آمده از آن، ظرفیت ارزشمندی است که توسعه و تعالی آن، یکی از راهکارهای عملی برای تکیه بر توان داخلی و باور خوداتکایی است.

شکوفایی فرهنگ روستا، در حقیقت شکوفایی ساده زیستی، صداقت، تکیه بر توان خویش، زیستگاه سالم و توجه عملی به باور دینی و معنوی است.

روستا می تواند پیش قراول تولید داخلی و فرآوری محصولات بومی به ویژه در حوزه کشاورزی و دامپروری باشد. همچنین توجه به گردشگری روستایی از ظرفیت های مغفول مانده است که ضمن حفظ و احیای حیات روستا، می تواند راه را برای اشتغال زایی پایدار در بخش گردشگری روستایی فراهم آورده و بهار زیستن را به بسیاری از روستاها که رو به خاموشی نهاده اند، بازگرداند.
اینجانب تقارن روز ملی روستا با حلول ماه مبارک ربیع الاول را به فال نیک گرفته و به عنوان یک روستایی زاده، فرا رسیدن این مناسبت را به همه روستائیان سختکوش، صبور و مومن و همه اعضای محترم شوراهای اسلامی روستا و دهیاران پرتلاش استان تبریک و تهنیت گفته و صحت و سلامتی همگان را در ظل توجهات حضرت ولیعصر(عج)، آرمانهای الهی امام راحل(ره) و منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

مهران فاطمی
استاندار یزد