پیام استاندار یزد به مناسبت فرا رسیدن هفته ملی کودک

  استاندار یزد به مناسبت فرا رسیدن هفته ملی کودک پیامی را صادر کرد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر مهران فاطمی به مناسبت فرا رسیدن هفته ملی کودک پیامی را صادر کرد.
متن کامل پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

جهان، همواره به واسطه وجود و برکت کودکان، این چشمه های جوشان عطوفت و صداقت، سادگی و لطافت و زلالی فطرت، رنگ دیگری از مهربانی به خود می گیرد و انسان را به بازگشت حقیقت وجودی خویش، رهنمون می سازد.
بی هیچ تردیدی، کودکان، سفیران ذاتی صلح و نوع دوستی بوده و تصویر بی بدیلی از جهان بدون جنگ و تحریم را ترسیم می سازند و آنان که برای مطامع دنیایی خویش بر طبل دلخراش عداوت و قساوت می کوبند در حقیقت به جنگ با دنیای کودکان برخاسته اند. از این روست که پرداختن به دنیای کودکان در حقیقت پرداختن به اصالت و فطرت انسانی و گام نهادن در مسیر دنیایی زیباتر و مهربانه تر است.
زمینه سازی برای کشف خلاقیت ها و استعدادهای کودکان، فراهم نمودن شرایط عادلانه زیستی و تغذیه ای مناسب، پرورش دادن نونهالان با باورهای عمیق دینی و معنوی و هویت اسلامی ایرانی و هر آنچه که نیازمند این دوران حیاتی در زندگی هر انسان است، وظیفه ای قطعی و انسانی است و دستگاه های مرتبط با حوزه کودک، می باید با همه توان خویش، از این گنج های آینده ایران عزیز اسلامی، به نحو شایسته صیانت کرده و بهارانه عمر انسان را پربارتر و شادانه تر نمایند.
اینجانب ضمن تبریک تقارن حلول ماه مبارک ربیع الاول با هفته ملی کودک، سلامتی و بالندگی روز افزون همه کودکان جهان به ویژه کودکان ایران عزیز اسلامی و یزد دارالعباده، این میراث ارزشمند جهانی را در پرتو الطاف بی دریغ الهی مسئلت می نمایم.

مهران فاطمی
استاندار یزد