✅ اطلاعیه شماره ۱۲۳ ستاد استانی مقابله با کرونا

✍️با تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله... الحسین (ع) و با توجه به آمار بالای ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا، موسوم به دلتا که همراه با سیر نزولی رعایت شیوه نامه ها با افت حساسیت اجتماعی نسبت به این بیماری و پر شدن ظرفیت بیمارستانها، علیرغم زیرساخت های مناسبی که در استان وجود دارد و حسب مصوبات ستاد ملی کرونا با عنایت به شرایط حساس و بحرانی کنونی، محدودیت های زیر از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۲۵ تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۴۰۰/۶/۵ به صورت یکنواخت در کل استان اعمال می گردد.

۱. تردد خودرو های شخصی از استان یزد به سایر استانها ممنوع بوده و به منظور تقویت ضمانت اجرایی این ممنوعیت، جریمه متخلفین به صورت یکسان، یک میلیون تومان خواهد بود. چنانچه از تاریخ صدور قبض جریمه تا یکماه نسبت به پرداخت آن اقدام نشود جریمه مذکور، دو برابر خواهد شد.
۲. ورود خودرو های با پلاک غیر استانی به استان یزد، بدون استثناء ممنوع بوده و مشمول جریمه یک میلیون تومانی می گردد.
۳. صدور هر گونه مجوز تردد برای خودرو های شخصی در بازه زمانی فوق الذکر ممنوع می باشد و کلیه مجوزهای صادره قبلی، ملغی می گردد.
۴. فعالیت کلیه سینماها، موزه ها، بوستانها، تفرجگاه ها ، پارکها، کتابخانه ها و سایر مشاغل مشابه در این مدت تعطیل می باشد. همچنین کلیه مراکز آموزشی تعطیل است.
۵. فعالیت همه اصناف و مشاغل تا روز جمعه ۵ شهریورماه تعطیل می باشد به استثنای سوپر مارکت، لبنیاتی، نانوایی، میوه فروشی، قصابی، مرغ و ماهی، تجهیزات پزشکی، عطاری، اغذیه، ساندویچ و پیتزا به صورت بیرون بر، رستوران و چلوکباب به صورت فقط بیرون بر و بدون پذیرش مشتری، ظروف یکبار مصرف، عینک فروشی، بخش ارزاق عمومی فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای، تعمیرگاه خودرو و لوازم خانگی و مصالح ساختمانی.
۶. تالارهای پذیرایی، پاساژها و بازارهای سر بسته شهر بازی ها و نمایشگاههای عمومی و تخصصی تعطیل می باشد.
۷. فعالیت ادارات و دستگاهها و سازمانهای موضوع ماده ۲ قانون مدیریت بحران از روز دوشنبه ۲۵ مردادماه تا پایان وقت اداری روز شنبه ۳۰ مردادماه تعطیل می باشند.
۸. کارخانه ها، کارگاههای تولیدی و مراکز صنعتی و معدنی و مرکز توزیع و تامین آب، برق و گاز مشمول تعطیلی نمی باشند.
۹. شهرداریها موظف به تعطیلی کلیه پارکها، تفرجگاه ها و سایر مراکز تجمعی افراد می باشند.
ستاد استانی مقابله با کرونا