حماسه حضور/رئیس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی:

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "محمد صالح جوکار "با حضور در مرکز خبر ستاد انتخابات استان با بیان این‌که امروز همه نگاه‌ها به انتخابات ایران دوخته شده است اظهار داشت: کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا فشارهای بسیاری را بر مردم با هدف دلسردی آنان برای شرکت در انتخابات طراحی کردند ولی حضور گسترده مردم همه توطئه آنان را نقش بر آب کرده است. 
وی با اشاره به حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی تاکید کرد: امروز ایران اسلامی در یک پیچ بزرگ تاریخی قرار دارد و ملت ایران این پیچ را با خلق حماسه سیاسی و حضور در صحنه مردم طی کرد.
نماینده مردم یزدو صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشارکت مردم  در برخی شعب نسبت به انتخابات سال 84 رشد بیشتری داشته است.
وی تصریح کرد: در استان یزد مسافرت به مناطق ییلاقی را شاهد هستیم و از عصر امروز حضور مردم در شعبه اخذ رای برای شرکت در انتخابات افزایش یافته است.با توجه به تعرفه‌هائی که تاکنون مصرف شده است بالای 50 درصد مردم یزد در انتخابات مشارکت داشته‌اند و تا دقایقی دیگر این حضور به 60 درصد خواهد رسید. تا ساعات پایانی رای‌گیری حضور مردم بالاتر از پیش‌بینی‌های مورد نظر خواهد رسید؛ چراکه حضور و حرکت مردم برای ما قابل تحلیل نیست.
وی ادامه داد: در برخی شهرستان‌ها مشارکت مردم بالای 80 درصد است که در نوع خود بی‌نظیر و قابل تحسین می باشد.
جوکار اظهار داشت: مردم ایران اسلامی آب دیده شده‌اند و تحریم‌ها فرصتی برای رشد کشور به نفع انقلاب و ارزش های انقلاب اسلامی است.
وی تاکید کرد: مردم وظیفه و رسالت خو د را به خوبی انجام دادند و ما مسوولان باید پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشیم و آن‌چه که برای دولت آینده باید تعهد ایجاد کند خدمتگزاری صدیق برای مردم در سایه سیاستگذاری‌های کلان کشور باشد. مردم انتظار دارند مشکلات اقتصادی را با یک برنامه‌ریزی منطقی و کارشناسی حل کنند و مسوولان باید این انتظارت را برآورده و اوضاع کشور را ساماندهی کنند.
وی با اشاره به میزان متوسط حضور مردم در 10 انتخابات ریاست جمهوری گذشته گفت: به نظر می‌آید در این انتخابات مردم پا را فراتر خواهند گذاشت و جشن شکوه این ملت برگزار خواهد شد.