معاون مركز تحقيقات استراتژيك تركيه خواستار شد:

اجراي سياستها در جهان اسلام صلح جويانه باشد

معاون مركز تحقيقات استراتژيك كشور تركيه گفت : دنياي اسلام در حال گذراندن دوره حساس و سختي از دوره تاريخ اسلام به دليل بروز جنگها در منطقه است و اجراي سياستها در جهان اسلام روند صلح جويانه ندارد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، صبح سه شنبه چهارم خرداد ماه هفتمين كنفرانس مجمع جهاني   اسلام با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد، استاندار يزد، معاونان و مشاوران استاندار ، مديركل حوزه استاندار، مديركل دفتر مطالعات سياسي و بين المللي جمهوري اسلامي ايران، يادگار سومين شهيد محراب آيت الله شهيد صدوقي (ره)، جمعي از مسئولان و مديران استان، انديشمندان، رجال سياسي، اسلام شناسان و رؤساي مراكز توليد فكر كشورهاي جهان اسلام در تالار خيام هتل صفاييه يزد برگزار شد.
معاون مركز تحقيقات استراتژيك كشور تركيه(تاسام) در این کنفرانس اظهار داشت : اسلام دين صلح، تفكر و تدبر است اما ما در اجرا و عملي كردن سياستهاي اسلام درست عمل نكرده ايم و در اين زمينه بايد از خود انتقاد كنيم.
«مرات بيلهام» ادامه داد: تحمل يكديگر و همكاري متقابل با هم بسيار سودمندتر از جنگ است و اين وظيفه عالمان ديني و حاكمان كشورهاي اسلامي است كه آن را رواج دهند.
وي افزود : مردم بايد در صلح زندگي كنند، در مورد صلح صحبت كنند و زباني صلح آميز داشته باشند كه متأسفانه در حال حاضر اين صلح و آرامش در منطقه كمتر وجود دارد.
بيلهام نبود اتاق هاي فكر در كشورهاي اسلامي را از كمبودهاي اين حوزه دانست و تصريح كرد: اتاق فكرها سازمانهاي نهادينه جامعه مدني هستند كه پيام ما را به دولتها مي دهند و روابط سياست خارجي را بهبود مي بخشند.
معاون مركز تحقيقات استراتژيك تركيه در پايان سخنان خود يادآور شد: متأسفانه در حال حاضر سرنوشت انسانها در منطقه در خطر است، سوريه زخمهاي بسياري برداشته و خونهاي بسياري در اين كشور به زمين ريخته شده است و اين روند همچنان ادامه دارد كه كشورهاي جهان اسلام بايد براي جلوگيري از جنگ و خونريزي در این کشور و منطقه تدبيري بيانديشند.
 

افزودن نظرات