استاندار يزد:

از فرصت ماه محرم براي تبيين مباني ديني و انتقال ارزش هاي معنوي به جوانان استفاده كنيم

استاندار يزد پيش از ظهر پنج شنبه هشتم مهرماه در گردهمايي ياوران حسيني و طلايه داران تبليغ استان از ائمه جمعه و جماعات و مبلغان خواست از فرصت ماه محرم و مجالس عزاداري حضرت امام حسين (ع) براي تبيين مباني ديني وانتقال ارزش هاي معنوي و اسلامي به نوجوانان و جوانان استفاده كنند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،گردهمايي ياوران حسيني و طلايه داران تبليغ استان با حضور«آیت الله محمدرضا ناصری» نمايندۀ ولي فقيه در استان و امام جمعۀ يزد، «سیدمحمد میرمحمدی» استاندار يزد، «حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر» نمایندۀ ولی فقیه در امور حج و زیارت، « حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیرکل حوزۀ استاندار، مشاور استاندار در امور روحانیون، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، ائمه جمعه و جماعات، مبلغان و مبلغات استان در مسجد روضۀ محمديۀ يزد برگزار شد.
استاندار يزد در اين مراسم با گراميداشت ياد و خاطرۀ شهداي هشت سال دفاع مقدس گفت: يكي از ظرفيت هاي بسيار ارزشمند استان يزد كه از ظرفيت هاي بسيار گسترده و وسيع فرهنگي بهره مند است، هيئت هاي مذهبي و عزاداري ماست كه نوجوانان و جوانان بسياري در اين مجالس به سينه زني و عزاداري براي حضرت امام حسين (ع) مي پردازند.
«سيدمحمد ميرمحمدي» ادامه داد: بايد از فرصت ماه محرم و برگزاري اين مجالس براي تبيين مباني ديني، تبيين فلسفه قيام عاشورا، انتقال ارزش هاي معنوي و اسلامي و درس هاي زندگي به نوجوانان و جوانان استفاده كنيم.
وي افزود: لازم است تجزيه و تحليل كنيم كه چگونه مي شود با آغاز ماه محرم جوش و خروش در جوان ها به وجود مي‌آيد، جوانان با عشق و علاقه به امام حسين (ع) در مجالس عزاداري و مذهبي حضور مي يابند و با آن قلب هاي رقيق، دلهاي نوراني و خلوص نيت براي حضرت امام حسين (ع) و يارانش اشك مي ريزند؟
ميرمحمدي خاطرنشان كرد: نبايد اين حضورها تنها در يك دهه و در ماه هاي محرم و صفر خلاصه شود بلكه بايد با استفاده از قلوب رقيق و دلهاي نوراني جوانان ارتباط آن ها با معنويت و علما را حفظ كنيم و مانع از روي آوردن آن ها به آسيب هاي اجتماعي شويم.


ارائه الگوهاي عيني به جوانان


عالي ترين مقام اجرايي استان با بيان اينكه نوجوانان و جوانان ما نياز به الگو دارند و از پاكي، صداقت، درستي، رفتار و اخلاق خوب استقبال مي كنند و لذت مي برند گفت: خوشبختانه الگوهاي بسيار ارزشمندي براي ارائه به جوانان داريم كه بالاترين الگوها پيامبر اكرم (ص) و ائمه اطهار (ع) ، علما، مراجع و بزرگان دين ما هستند.
وي ادامه داد: اگر ما بتوانيم الگوهاي عيني را به نسل جوان ارائه دهيم بسيار مي تواند در تكميل الگوها تاثيرگذار باشد و جوانان نيز بسيار آراسته تر و پسنديده تر عمل مي كنند.
ميرمحمدي افزود: نبايد چهرۀ الگوها و بزرگان انقلاب را خراب كنيم و بايد ويژگي هاي مثبت را در جامعه ترويج نمائیم تا بتوانيم فضاهاي منفي را از خود و جامعه دور كنيم.


ضرورت افزايش آستانۀ تحمل در جامعه


استاندار يزد بر ضرورت افزايش آستانۀ تحمل افزاد در جامعه تاكيد و خاطرنشان كرد: هر چه بتوانيم با معرفي ويژگي هاي ائمه اطهار (ع) و بزرگان دين به جامعه، ظرفيت تحمل را در مردم بالا ببريم و افراد متانت و گذشت بيشتری داشته باشند، احساسات كمتر غلبه مي كند و جامعه بر محور تفكر و عقلانيت گام بر مي دارد.
وي با اشاره به شرايط ارتباطي دنياي امروز گفت: در حال حاضر شبكه هاي ارتباطي در منزل همه ما وجود دارد و وقتي مي‌گوييم همراه اول به اين معني است كه ما وسيله اي ارتباطي همراه خود داريم كه در هر لحظه مي توانيم اطلاعات و محتواها را دريافت كنيم و انتقال دهيم.
عالي ترين مقام اجرايي استان ادامه داد: اينكه ما جوانان را فقط نهي و منع كنيم اين عمل نشان داده كه نتيجه بخش نبوده است بلكه بايد شرايطي ايجاد كنيم كه جوانان در امور مشاركت كنند و به نقش آفريني در حوزه هاي مختلف بپردارند.
ميرمحمدي افزود: بايد در فضاهاي مجازي و شبكه هاي ارتباطي به توليد محتواي غني بپردازيم و براي نوجوان و جوانان مطالبي توليد كنيم كه جذاب و آموزنده باشند و در اين صورت است كه جوانان جذب اين مطالب عميق مي شوند و از مراجعه به موارد و تصاوير سطحي و مورد هدف دشمنان ما دست بر مي دارند.


ترويج فرهنگ اقتصاد مقاومتي در جامعه


استاندار يزد با بيان اينكه ضروري است فرهنگ اقتصاد مقاومتي در جامعه ترويج و گسترش يابد بيان كرد: بايد مفاهيم اقتصاد مقاومتي فضاي عمومي را پر کند و سياست هاي اقتصاد مقاومتي در راس همۀ برنامه ريزي ها قرار گيرد تا بتوانيم در تمام زمينه ها شاهد پيشرفت و توسعۀ كشور باشيم.
ميرمحمدي در پايان سخنان خود به اجراي طرح سرشماري نفوس و مسكن در استان يزد هم‌زمان با سراسر كشور اشاره و تصريح كرد: شايسته است مردم در اجراي اين طرح مشاركت داشته باشند و آمار دقيق و اطلاعات صحيح ارائه دهند زيرا در برنامه ريزي ها و تصميم گيري ها نيازمند آمار و داده هاي دقيق هستيم و اگر آمار و اطلاعات نادرست باشد پايۀ برنامه ريزی‌ها متزلزل خواهد بود.
 

افزودن نظرات