معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار یزد تأكيد كرد:

افزايش قدرت كشور براساس توليد علم و مباني علمي

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در مراسم جشن آغاز سال تحصيلي و بزرگداشت هفتۀ دفاع مقدس در دبستان دخترانۀ حضرت امام موسي كاظم (ع) يزد گفت: امروز بايد به قدرتمند كردن ایران فكر كنيم و افزايش قدرت كشور براساس توليد علم و مباني علمي ميسّر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری يزد، صبح يك‌شنبه چهارم مهرماه مراسم جشن آغاز سال تحصيلي 96-95 و گراميداشت هفتۀ دفاع مقدس با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، رئيس گروه ارتباطات سازماني و فراسازماني وزارت آموزش و پرورش، همسر شهيد طالبي، مادران شهيدان شاكري و آقاعسكري و جمعي از مديران اداره‌كل آموزش و پرورش استان در دبستان دخترانۀ حضرت امام موسي كاظم (ع) يزد برگزار شد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در اين مراسم بيان كرد: يكي از خوشبختي‌هايي كه در نظام جمهوري اسلامي ايران وجود دارد تقارن دو ايام بسيار عزيز در تقويم ما يعني هفتۀ دفاع مقدس و گراميداشت ياد شهدا و ايثارگران و آغاز سال تحصيلي و شروع فصل سبز آموختن در كشور است.
«محمدعلي طالبي» ادامه داد: اين تقارن بسيار خجسته‌اي است و هدف اين دو رويداد كسب تعالي، خداجويي، انسانيت‌محوري، حفظ استقلال، آرامش و امنيت كشور است.
وي افزود: چند سال پيش جنگي به ما تحميل شد كه فرزندان، نوجوانان و جوانان اين سرزمين دوشادوش هم در سنگرهاي دفاع از كشور حضور يافتند و در دفاع مقدس، هشت سال جانانه در برابر دشمن جنگيدند.
طالبي خاطرنشان كرد: در ظاهر ما تنها با كشور عراق در حال جنگ بوديم اما واقعيت اين بود كه با يك جهاني كه پشتيبان عراق و صداميان بود مي‌جنگيديم.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار گفت: جوانان اين سرزمين، پدران ما و اقوام و خويشان شما كساني بودند كه در دفاع مقدس حضور داشتند و خاطرات آن را به همراه دارند.
وي ادامه داد: آنها جانانه جنگيدند و از نظام جمهوري اسلامي ايران و اين كشور دفاع كردند، آبرو و عزت براي جامعه آفريدند و ما با افتخار، با پيروزي، كمترين مشكل و بدون اينكه حتي يك وجب از خاك اين سرزمين از دست برود جنگ را به پايان برديم.
طالبي افزود: در طول دويست و سيصد سال گذشته هر جنگي كه به ايران تحميل شد، يك قطعه‌اي از خاك ما جدا گرديد و از سرزمين ما دور ماند اما در طول چند قرن گذشته اين اولين جنگي بود كه يك وجب از خاكمان را به دشمن نداديم و اين افتخار بزرگي بود كه شهدا، رزمندگان، ايثارگران، جانبازان و آزادگان آفريدند و نتيجه صبر و مقاومتي بود كه همۀ مردم ايران به ويژه خانواده شهدا و ایثارگران داشتند.
وی بیان کرد: امروز وظيفه و مسئوليت همۀ ماست كه اين افتخار را تداوم بخشيم، به ويژه شما نوجوانان عزيز كه براي آيندۀ اين كشور سرمايه‌اي بزرگ محسوب مي شويد.
طالبی گفت: امروز شايد بيش از اينكه به جنگ فكر كنيم بايد به قدرتمندكردن كشور بيانديشيم و شرايطي براي كشور فراهم كنيم كه دشمنان هيچ موقع به خودشان اجازه ندهند به فكر تجاوز به كشور ما باشند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خاطرنشان كرد: امروز قدرت در توليد علم است و هرچه بتوانيم كشور را براساس مباني علمي تقويت كنيم و در كنارش باورهاي ديني و ملي خودمان را براي دفاع از سرزمين، اعتقادها و ارزشهايمان تقويت نمائيم قطعا در راه افتخار ايران قدم برداشته ايم.
طالبي در پايان سخنان خود اظهار اميدواري كرد: هر يك از دانش آموزان استان در جايگاه و به سهم خود در كنار درس و علم‌آموزی به فكر كشور و دفاع از ارزشها باشند و در راه آباداني ايران و قدرتمندشدن آن بكوشند.
 

افزودن نظرات