استاندار یزد مطرح کرد:

افزایش صادرات و کاهش واردات استان در چهارماهۀ نخست امسال

استاندار یزد عصر چهارشنبه سوم شهریور ماه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان از افزایش چهار درصدی صادرات و کاهش 19 درصدی واردات در چهار ماهۀ نخست سال‌جاری در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان خبر داد.

به‌گزارش اداره‌کل روابط عمومی استانداری یزد، عصر چهارشنبه سوم شهریور ماه، بیست‌ونهمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجۀ کشور، استاندار یزد، معاونان استاندار، مدیرکل حوزه و مشاوران استاندار، فرمانداران، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان مدیریت‌وبرنامه‌ریزی استان و اعضای این ستاد در تالار اندیشۀ استانداری برگزار شد.
استاندار یزد در این جلسه ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطرۀ شهیدان رجایی و باهنر و هفتۀ دولت، گفت: خوشبختانه در چهار ماه نخست سال95 از نظر وزنی با رشد چهار درصدی صادرات در استان روبه‌رو بوده‌ایم و در این دورۀ زمانی حمل‌ونقل صنایع کاشی و سرامیک از رشد هشت درصدی و حمل‌ونقل صنایع کاشی و سرامیک از رشد 13درصدی برخوردار بوده است.
«سیدمحمد میرمحمدی» ادامه داد: در سال 93 در استان 15هزار و در سال گذشته 10هزار شغل جدید ایجاد شده است و در هفتۀ دولت امسال نیز با افتتاح 336طرح عمرانی و 115طرح مخابراتی سه هزار شغل جدید در استان ایجاد می‌شود.
وی افزود: در سال‌جاری نسبت‌به گذشته 269 نفر به بیمه‌های بیکاری استان اضافه شده است و این نشان می‌دهد که تنها تعداد اندکی از حوزۀ کار خارج شده‌اند.
استاندار یزد بیان کرد: به‌لطف خداوند، حمایت‌های مقام معظم رهبری، تلاش دولت تدبیر و امید و همّت مجلس شورای اسلامی در حال خارج شدن از رکود هستیم و ورود به رونق اقتصادی را شاهد خواهیم بود.


واگذاری 310 طرح عمرانی به بخش خصوصی


میرمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی 310 طرح و پروژۀ عمرانی در استان شناسایی، بررسی و برای تکمیل و بهره‌برداری به بخش خصوصی معرفی شده‌ است.
عالی‌ترین مقام اجرایی استان ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان تصریح کرد: تاکنون 28 جلسه نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل شده و 909 واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های استان معرفی شده‌اند، در دو ماه گذشته 70 واحد تولیدی و صنعتی تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند و مبلغ کل تسهیلات در نظر گرفته شده 7هزار و800 میلیارد ریال است و بانک‌های استان همراهی خوبی برای تحقق این مهم داشته‌اند.
وی ادامه داد: برای فرآهم شدن زمینه‌های سرمایه‌گذاری در استان، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان افتتاح شده است و دستگاه‌های مرتبط در این مرکز مستقر شده‌اند، پهنه‌بندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان احصا و شناسایی و به دو زبان انگلیسی و فارسی در اختیار علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران قرار داده شده است.
استاندار یزد در حوزۀ مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز خاطرنشان کرد: مبارزه با کالای قاچاق در استان با همّت و جدیّت پیگیری شده و می‌شود و در عین حال بر حفظ حرمت‌ها و کرامت انسانی نیز تأکید داریم و لازم است از همۀ مسئولان، نیروهای نظامی و انتظامی، سپاه، بسیج و دستگاه‌های قضایی برای تحقق این مهم تشکر کنیم.
گفتنی است در ادامۀ این نشست تعدادی از اعضای ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گزارشی از فعالیّت‌های کمیته‌های مختلف این ستاد و اقدامات انجام شده در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان گزارشی از فعالیت‌های کمیته‌های مختلف این ستاد و اقدامات انجام شده در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ارائه دادند.
 

افزودن نظرات