استاندار يزد خواستار شد :

ايجاد مجموعه هاي فرهنگي تفريحي براي سالمندان استان

استاندار يزد پيش از ظهر چهارشنبه 26 خرداد ماه در شوراي مشاركتهاي مردمي مرتبط با سازمان بهزيستي استان گفت : ايجاد مجموعه هاي فرهنگي تفريحي براي سالمندان استان امري ضروري است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، جلسه شوراي مشاركتهاي مردمي مرتبط با سازمان بهزيستي استان با حضور استاندار يزد، مديركل بهزيستي استان و اعضاي اين شورا در سالن زنده ياد حميديا استانداري برگزار شد.
استاندار يزد در اين جلسه با بيان اينكه انساني ترين فعاليتها در سازمان بهزيستي انجام مي شود اظهار داشت: اقدامات خوب بهزيستي استان در جلب مشاركتهاي مردمي شايسته تقدير است و اين سازمان در حقيقت به كساني كمك مي كند كه نيازمند واقعي هستند.
«سيدمحمد ميرمحمدي» ادامه داد : بهزيستي استان در جلب نگاه خيرخواهانه مردم توانسته است به خوبي بستر و زمينه اين خدمت را فراهم كند و كاركردن در مجموعه هايي مانند بهزيستي عمل حسنه اي است كه نصيب هر كسي نمي شود و اين اعمال صالح که از فطرتهای پاک سرچشمه می گیرد در كارنامه كاركنان اين سازمان ثبت مي شود.
وي افزود : البته ضروري است مشخصات و اقدامات تمام مؤسسات خيريه و مجموعه هايي كه تحت حمايت سازمان بهزيستي و كميته امداد حضرت امام خميني (ره) استان هستند در سامانه اي جامع به ثبت برسد تا راه براي برخي سودجويي هاي احتمالي بسته شود.
ميرمحمدي تصريح كرد: در حوزه آسيبهاي اجتماعي نيز برخي از اين آسيب ها مانند اعتياد موجب نگراني مسئولان است كه در اين زمينه نيز سازمان بهزيستي برنامه هاي خوبي را اجرا كرده و سعي دارد جامعه را از اين آفتها مصون نمايد.
استاندار يزد در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت : باتوجه به مسائلي كه در حوزه جمعيت داريم و با روند توسعه اي كه در جامعه وجود دارد لازم است حوزه رسيدگي به سالمندان بيشتر مورد توجه قرار گيرد.
ميرمحمدي در پايان سخنان خود خاطرنشان كرد: بايد ضمن مراقبت از سالمندان، آرامش و اميد به زندگي را در آنها افزايش دهيم كه ايجاد مجموعه هاي فرهنگي، تفريحي، پارك و فضاي سبز براي سالمندان استان در اين راستا امري ضروري است.
گفتني است در ابتداي اين جلسه «جليل عفتي» مديركل بهزيستي استان گزارشي از  فعاليتهاي شوراي مشاركتهاي مردمي مرتبط با سازمان بهزيستي استان را ارائه داد.
 

افزودن نظرات