استاندار يزد تاكيد كرد:

بهبود كيفيت زندگي و تقويت بازار محصولات، زمينه ساز رونق روستاها

استاندار يزد پيش از ظهر دوشنبه پنجم مهرماه در مراسم اختتاميه و تجليل از برگزيدگان نخستين نمايشگاه توانمندي هاي روستاييان استان با تاكيد بر پتانسيل هاي كارآمد روستايي گفت: بهبود كيفيت شرايط زندگي و تقويت بازار محصولات، زمينه رونق بخشي و پويايي روستاهاي استان را فراهم مي كند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، مراسم اختتاميه و تجليل از برگزيدگان نخستين نمايشگاه توانمنديهاي روستاييان استان با حضور استاندار يزد، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار، مديركل حوزه استاندار، مديركل دفتر امورشهري، روستايي و شوراهاي استانداري، فرمانداران، مشاور اطلاع رساني استاندار و مدير روابط عمومي استانداري، مشاور استاندار در امور ايثارگران، جمعي از مسئولان و مديران استان، بخشداران، دهياران، اعضاي شوراهاي اسلامي روستا و شركت تعاوني دهياريهاي استان در سالن شهيد منتظرقائم استانداري برگزار شد.
استاندار يزد در اين مراسم با تبريك هفته دفاع مقدس و گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامي بيان كرد: برگزاري نخستين نمايشگاه توانمندي روستاييان در استان نمايش بزرگي از توانمندي، حسن سليقه، پشتكار، تلاش و هنرمندي روستاييان خوش ذوق بود كه هر گوشه آن شگفتي خاص و ظرفيتي موثر را نشان مي داد.
«سيدمحمد ميرمحمدي» ادامه داد: نمايش توانمندي هاي روستاييان سختكوش استان نشانگر ظرفيت هاي بزرگ اشتغال به خصوص در زمينه مشاغل خانگي و توسعه گردشگري است كه پرداختن به اين موضوعات مي تواند زمينه رسيدن به اهداف ارزشمندي را فراهم كند.
ميرمحمدي افزود: يكي از اهداف مهم دولت تدبير و اميد جلوگيري از مهاجرت روستاييان به شهرها است كه اين مهم با افزايش خدمات و امكانات موردنياز محقق مي شود و فعاليت سازنده در اين مناطق از مهاجرت بي رويه و بروز حاشيه نشيني شهري جلوگيري مي كند.
وي خاطرنشان كرد: روستاهاي استان با داشتن مناظر طبيعي، چشم اندازهاي تاريخي، وجود مشاركت جمعي و روحيه همدلي از ثروت همراهي و لذت زيبايي هاي زندگي برخوردار هستند و شناخت و پشتيباني بيشتر از اين پتانسيل ها زمينه ساز رونق بيشتر روستا ها مي باشد.
استاندار يزد با اشاره به وجود تحريم هاي ظالمانه گفت: مردم ما نشان دادند اگر نياز در كشور احساس شود با نهايت توان براي رفع آن تلاش مي كنند و توليدات صنايع دستي، كشاورزي ، دامي  و صنعتي مناطق روستايي نشانگر اين امر است.
ميرمحمدي ادامه داد: توليد محصولات روستايي و صنايع دستي و هنري استان از جمله رونق هنر قاليبافي و عرضه محصولات ارزشمند در داخل و خارج از كشور و خلق آثار فاخر در ساير هنرها مانند نقاشي و سفالگري نشان از ظرفيت هاي متعدد و از سوي ديگر نياز به بازارشناسي اين محصولات است.
وي با تشكر از جوانان هنرمند بخش نير كه اثر هنري ويژه اي را در اين نمايشگاه ارائه كردند، تشكيل كميته هاي تخصصي با حضور دستگاه ها و نهادهاي مرتبط در حمايت از توليدات روستاها را ضروري دانست و بيان كرد: رونق اقتصادي در روستا ها مهم ترين عامل جلوگيري از مهاجرت به شهرها است.
عالي ترين مقام اجرايي استان خاطرنشان كرد: رسانه ها به ويژه صدا و سيما در معرفي ساختار اجتماعي و فرهنگي ، توانمندي هاي توليدي و جاذبه هاي روستايي نقش قابل توجه اي ايفا كرده اند و مي توانند با پردازش اين موضوعات در رونق گردشگري و فروش محصولات اثرگذاري بيشتري داشته باشند.
استاندار يزد در پايان سخنان خود از تمامي دست اندركاراني كه با همدلي و تلاش براي برگزاري نخستين نمايشگاه توانمندي هاي روستاييان استان و ايجاد فرصت بهره مندي مردم از اين زيبايي ها تلاش كردند، تشكر و نسبت به ادامه و گسترش اين برنامه ها اظهار اميدواري كرد.
در پايان اين مراسم از برگزيدگان نخستين نمايشگاه توانمندي هاي روستاييان استان كه با هفت شاخص اصلي مورد ارزيابي قرار گرفته بودند با اهداي تنديس نمايشگاه و لوح تقدير تجليل شد.
 گفتني است نخستين نمايشگاه توانمندي هاي روستاييان استان با شعار«روستاي نمونه، اقتصاد مقاومتي و توسعه پايدار» از تاريخ 24 تا 28 شهريورماه سالجاري در محل نمايشگاه دائمي و بين المللي يزد برگزار شد.
 

افزودن نظرات