تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی بر توزیع اعتبارات در شهرداریها با توجه به شاخص های توسعه یافتگی

همایش اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران استان یزد برگزار شد.

مهندس محمد جواد ابوالحسینی در همایش اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران استان یزد که با حضور دکتر سلیمی رییس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور و دکتر جوکار نماینده مردم یزد، زارچ و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در سالن آمفی تئاتر دکتر شاهی دانشگاه یزد برگزار شد عنوان نمود:
 توزیع اعتبارات متمرکز در اختیار وزارت کشور با توجه به شاخص های توسعه یافتگی صورت پذیرد و درخواست نمودند سهم استان از اعتبارات بند ب ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده متناسب با سهم درآمدی استان از این محل افزایش یابد.
در این‌ نشست که فرمانداران و بخشداران استان نیز حضور داشتند شهرداران و دهیاران‌ منتخب مهمترین نیازها و مشکلات مرتبط با شهرها و روستاها از جمله کمبود اعتبارات، تامین قیر مورد نیاز، مشکلات حمل و نقل شهری و روستایی، کمبود تجهیزات و ماشین آلات، کمبود نیروی انسانی متخصص و مسایل مرتبط با قانون در آمد پایدار را بر شمردند.
دکتر سلیمی رییس سازمان‌ شهرداریها و دهیاریها با اشاره به شرایط خوب شهرداری ها و دهیاری های استان در هزینه کرد اعتبارات اختصاصی ملی؛ اولویت سازمان شهرداریها و دهیاریها ی کشور را تقویت و جایگزینی ناوگان حمل و نقل درون‌شهری و روستایی، شناسایی پروژه های اولویت دار و اهتمام برای تکمیل آنها، تامین و نظارت بر هزینه کرد قیر اختصاص یافته و تامین‌ماشین الات مورد نیاز دهیاریها و‌ شهرداریها دانست.
وی با اشاره با برخی از مسایل و مشکلات مطرح شده توسط شهرداران و دهیاران‌؛ برای رفع نیازها قول مساعد داد. تاکید بر تلاش شهرداران برای پیگیری سرمایه گذاری و دستیابی عملیاتی به راههای کسب در آمدهای پایدار توسط آنان  و آمادگی ساز مان برای تامین تسهیلات مورد نیاز از دیگر مباحثی بود که در این‌نشست به آن‌ پرداخته اند.

مطالب مرتبط

شما نقش لازم برای دسترسی به این پرتلت را ندارید
افزودن نظرات