معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي:

تنها راه توسعه پايدار روستاها مشاركت مردم است

معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي گفت: بدون شك تنها راه توسعه پايدار در روستاها مشاركت و توانمندسازي مردم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز شنبه 10 بهمن‌ماه اولين همايش سراسري نقش تعاوني دهیاری‌ها در امر سرمایه‌گذاری، ايجاد اشتغال و توسعه پايدار روستايي با حضور استاندار يزد، معاون توسعه روستايي و مناطق محروم كشور، معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، معاون امور دهیاری‌های كشور، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار، مديركل حوزه استاندار، مديركل امور روستايي و شوراهاي استانداري، مشاور استاندار در امور اطلاع‌رسانی و روابط عمومي، فرمانداران و بخشداران استان در سالن همایش‌های دانشگاه پيام نور يزد برگزار شد.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با اشاره به نقش مهم شرکت‌های تعاوني دهیاری‌ها در امر سرمایه‌گذاری، ايجاد اشتغال و توسعه پايدار روستاها اظهار داشت: يكي از بهترين نوع تعاونی‌ها در كشور، شركت تعاوني دهیاری‌ها است كه در مشاركت مردم در روستاها نقش مهمي را بر عهده دارد.
«سید حمید كلانتري» ادامه داد: يكي از وظايف مهم دولت در مقابل مردم اين است كه ضمن توانمندسازي آن‌ها، ملت را در امور مختلف مشاركت دهد و نقش مردم را جايگزين نقش خود در پروژه‌ها و برنامه‌ها كند.
وي افزود: خوشبختانه دولت تدبير و اميد نگاه ویژه‌ای به روستاها و برون‌سپاری فعالیت‌های خود به بخش خصوصي و شرکت‌های تعاوني داشته و دارد و ايجاد توسعه و اشتغال پايدار در روستاها را در دستور كار و اولويت برنامه‌های دولت قرار داده است.
كلانتري تصريح كرد: ضروری‌ترین نياز جامعه امروز ما ارتقاء فرهنگ كار جمعي و تعاون است و تعاونی‌های دهیاری‌ها نقش مهمي در راستاي هم‌افزایی، پيشرفت و توسعه كشور بر عهده‌دارند.
 معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي اظهار اميدواري كرد: شركت تعاونی‌های دهیاری‌ها با داشتن برنامه‌های هدف محور بتوانند دولت را در انجام پروژه‌های خود در روستاها ياري نمايند و با مشاركت مردم بسياري از مشكلات و معضلات جامعه روستايي را به نحو شايسته رفع كنند.
 

افزودن نظرات