استاندار یزد مطرح کرد :

جلب مشارکت مردمی، رویکرد اصلی دولت تدبیر و امید

استاندار یزد پیش از ظهر یک شنبه 23 خردادماه در دیدار با جمعیت زنان مسلمان نواندیش استان گفت : رویکرد اصلی دولت تدبیر وامید، جلب مشارکت عمومی و تشکل های مردمی است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد ، جلسه دیدار با جمعیت زنان مسلمان نواندیش استان ، با حضور استاندار یزد ، معاون سیاسی ، امنیتی  واجتماعی استاندار ، مدیرکل حوزه استاندار ، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و اعضای این جمعیت در سالن زنده یاد حمیدیا استانداری برگزار شد .
"سیدمحمد میرمحمدی" در این جلسه اظهار داشت : حضور زنان در جامعه و احساس مسئولیت آنها برای مشارکت در امور فرهنگی ، اجتماعی ، هنری ، ورزشی و سیاسی موجب بروز توانمندی های آنها و معرفی بیشتر نقش بانوان در جامعه خواهد بود .
وی ادامه داد : اهداف تشکیل جمعیت زنان مسلمان نواندیش استان ، طبق گزارش ارائه شده ، اهداف بسیار خوبی است و برای اخذ مشاغل و پستهای مدیریتی باید هرچه بیشتر خود را به جامعه بشناسانید تا از توانمندی های شما به نحو مطلوب استفاده شود .
میرمحمدی انتخاب مدیران استان را بر اساس شاخص هایی از جمله تحصیلات عالیه ، سوابق کاری ، وجهه و مقبولیت اجتماعی ، نوع عملکرد و موفقیت در مسئولیت های گذشته ، حسن رفتار و اخلاق فردی ، روابط عمومی قوی ، دیانت و مذهبی بودن  دانست و بر لحاظ نشدن مسایل سیاسی و جناحی در زمینه انتخاب مدیران تاکید کرد .
استاندار یزد،  انتصاب مدیران استان را بر اساس ضابطه و شایستگی عنوان کرد و اظهار داشت : هیچ مدیری در استان با رابطه منصوب نشده و سابقه خوب ، توان بالا و کارآمدی  از اصول مهم این انتصابات و انتخابات  بوده است.
میرمحمدی افزود : افرادی  با رویکرد تحول گرا و آینده نگر بیشتر در امور مدیریتی مورد توجه هستند به این دلیل که باید همیشه گذشته را کنار گذاشته و متوجه آینده باشیم .
وی با اشاره به عنوان جمعیت زنان مسلمان نواندیش تصریح کرد : نواندیشی اگر به عنوان تحول مثبت و اندیشه های  فناورانه باشد و به خلق موقعیت ها و فعالیت های جدید منجر شود ، برای رفع مشکلات جامعه بسیار موثر است .
میرمحمدی اظهار داشت : نواندیشی هیچ گاه درباره اساس و اصول کار نیست زیرا پایه ها و اصول هرگز تغییر نمی کنند اما می توانیم در روش ها و رفتارها تغییر داشته باشیم و به گونه ای رفتار کنیم که با حفظ اصول اعتقادی رو به رشد ، توسعه و تحول گام برداریم .
عالی ترین مقام اجرایی استان با تاکید بر نیاز جامعه زنان به آموزش ها و کارگاههای توانمند سازی گفت: کار همیشه با دشواری همراه است ، با تلاش و اراده قوی می توان به اهداف مورد نظر دست یافت و جدیت و همت در هرکاری منجر به موفقیت می شود.
وی ادامه داد : هیچ تحولی بدون سختی ، صبوری و تحمل به نتیجه نمی رسد و با دشواری هایی همراه است اما هر مانعی را هر چند بزرگ می توان از پیش رو برداشت .
میرمحمدی افزود : نباید انتظار داشت که دیگران برای شما شغل ایجاد کنند بلکه لازم است خودتان تلاش کنید و توانمندیهای خود را از طریق رسانه ها وتریبون های دیگر به جامعه معرفی کنید .
استاندار یزد با اشاره به مبتلا شدن جامعه امروز به برخی آسیب های اجتماعی خاطر نشان کرد : در حال حاضر پرداختن به مسائل فرهنگی و اجتماعی نیاز امروز جامعه است  و باید به این ضرورت ها مانند تکریم جایگاه زنان در خانواده از طریق خود بانوان پرداخته شود .
وی اظهار داشت : اگر شما در جمعیت زنان مسلمان نواندیش فعالیت های هدفمند و درستی را انجام دهید این اقدامات شما می تواند در سلامت اجتماع و رفع آسیب های اجتماعی تاثیرگذار باشد و در این صورت می توانید جامعه بانوان را با خود همراه کنید .
میرمحمدی ادامه داد : خانواده ها نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند و این نقش با محوریت مادران در خانواده و اجتماع تاثیرگذار تر خواهد بود .
 استاندار یزد درپایان سخنان خود خاطر نشان کرد :رویکرد دولت تدبیر وامید جلب مشارکت عمومی است ودر استان نیز مدیریت ارشد استان همواره تلاش کرده است از همه تشکل ها و سازمانهای مردم نهاد دارای مجوز حمایت کند.
"محمد علی طالبی" معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از فعال شدن یک تشکل فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی دیگر در استان یزد خاطر نشان کرد : مدیریت ارشد استان از زمان آغاز به کار دولت تدبیر وامید تا به امروز همواره از تشکیل سازمانهای  مردم نهاد و تشکل های مردمی در استان استقبال و حمایت کرده است.
گفتنی است در ابتدای این جلسه ، " سعیده غالبی" رییس جمعیت زنان مسلمان نواندیش استان، گزارشی از اهداف و برنامه های آینده این جمعیت از جمله شناسایی زنان دانشگاهی و تحصیلکرده استان ، برگزاری کارگاههای توانمندسازی برای بانوان ، شناسایی زنان کارآفرین استان و تکریم جایگاه زنان در خانواده ارائه داد .
 

افزودن نظرات