دیدار سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با فرماندار بافق

سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در سفر به شهرستان بافق با فرماندار این شهرستان دیدار و از صندوق خُرد روستای مبارکه بافق بازدید کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی استانداری یزد، «رقیه کرمانیان» در دیدار با «سیدمهدی طلایی مقدم» با اشاره به توانمندی‌های بانوان شهرستان بافق گفت: دختران و زنان این شهرستان در حوزه های مختلف به ویژه حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و هنری رشد قابل توجهی داشته اند و امیدواریم شاهد پویایی و فعالیت آن ها در سایر حوزه ها نیز باشیم.
کرمانیان افزود: ارائه خدمات مشاوره، آموزش های لازم جهت کشت گیاهان دارویی، بازدیدهای دوره ای و ارائه خدمات و زیر ساخت های مناسب برای گسترش فعالیت زنان روستایی از جمله ضرورت هاست و امیدواریم مسئولان شهرستان در این زمینه مساعدت لازم را داشته باشند.
فرماندار بافق نیز در این دیدار بیان کرد: زنان با توجه به نقشی که در خانواده ایفا می کنند، می توانند به عنوان یکی از محورهای اصلی پیشرفت و توسعه در جامعه نقش آفرینی کنند.
طلایی مقدم مشارکت بانوان در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را مهم خواند و ادامه داد: زنان روستایی در فعالیت های کشاورزی، استفاده بهینه از منابع روستائی و خدمات در مناطق روستایی به عنوان تولیدکنندگان نقش بسیار کلیدی دارند.


بازدید از صندوق خُرد روستای مبارکه بافق


سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری همچنین در سفر به شهرستان بافق از صندوق خُرد روستای مبارکه این شهرستان بازدید کرد.
کرمانیان در این بازدید ضمن تشکر از همکاری و حضور زنان روستایی در این صندوق، به نقش بانوان در درآمدزایی و مشاغل خانگی اشاره کرد و خواستار حضور حداکثری زنان روستایی در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی و دامپروری شد.
گفتنی است صندوق اعتباری خُرد زنان روستایی مبارکه بافق با 50 نفر عضو تشکیل شده است و در حوزه های مختلف کشت و تولید گیاهان دارویی، دامپروری ، فرآوری و تولید محصولات لبنی و کشاورزی فعالیت می کند.
 

افزودن نظرات