مدیرکل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری یزد عنوان کرد:

ضرورت ایجاد اشتغال برای بانوان استان

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت : با توجه به کسب رتبه های برتر در کنکور توسط دختران یزدی در چندین سال گذشته و افزایش بانوان تحصیلکرده یزدی، ایجاد اشتغال برای آن ها ضروری به نظر می رسد و نیاز به تمهیدات ویژه ای دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد ، روز پنج شنبه سوم تیرماه ، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری وجمعی از بانوان فرهیخته و مدیران زن استان با نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند .
مدیرکل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری در این دیدار اظهار داشت: ضروری است جایگاه دفاتر بانوان و خانواده استانداری ها در قوانین کشور تعریف شود .
" فخرالسادات خامسی هامانه " افزود: دفتر امور بانوان و خانواده در تمام استانها دارای تشکیلات، ساختار و جایگاه مناسبی نیستند و به این دلیل ها، کمترین اعتباری به آنها پرداخت نمی شود و با کمترین نیروی انسانی به فعالیت مشغول هستند.
خامسی هامانه بیان کرد : اگر معاونت زنان و خانواده در ساختار دولت ، دارای اهمیت و ارزش است باید با مشخص شدن فعالیت ها ، ایجاد ساختار منظم و تخصیص اعتبار تقویت شود .
مدیرکل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری افزود : با توجه به بافت سنتی یزد و کمبود اماکن ورزشی و تفریحی ویژه بانوان در آن ، اجازه حضور و مشارکت فعال به بانوان در اجتماع داده نمی شود و همین امر موجب بروز افسردگی در بین زنان یزدی شده است .
خامسی هامانه پرداختن به ورزش زنان در شرایط کنونی را بسیار مهم توصیف و بر فراهم کردن بستر لازم  در این امر تاکید کرد .
خامسی هامانه در پایان سخنان خود عنوان کرد : اشتغال زایی وکارآفرینی برای بانوان نیاز به تسهیلات و تمهیدات خاص دارد و باید با جذب بودجه و اعتبارات لازم، مشکل اشتغال زنان در استان را رفع کرد.  


ضرورت حضور زنان متناسب با توانایی هایشان در اجتماع


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار اظهار کرد : شناسایی توان و قابلیتهای بانوان یزدی و معرفی بانوان توانمند در عرصه های مختلف جامعه با توجه به توانایی هایشان ، از راهکارهای تقویت جایگاه زنان در استان می باشد .
"سیدابوالفضل موسوی" ادامه داد : تجزیه وتحلیل اینکه بانوان در چه عرصه هایی می توانند موفق باشند ودر چه حوزه هایی نیازی به حضورشان نیست نیز می تواند به حضور زنان در سازمان ها و ادارات دولتی کمک کند.
وی بااشاره به اینکه زنان در حوزه های بهداشت وسلامت ، بهزیستی  و آموزش و پرورش موفق عمل کرده اند ، خواستار ورود متناسب زنان با توانایی و شرایط هایشان در عرصه های مختلف اجتماع شد.
گفتنی است استفاده از بانوان در پست های مدیریتی ، برابری جنسیتی در استخدام و گزینش سازمانها و ادارات استان ، نبود فضای مناسب تفریحی و ورزشی برای بانوان و توجه به نقش و جایگاه زنان از دیگر مسائل مطرح شده در این دیدار بود .
 

افزودن نظرات