استاندار یزد تاکید کرد :

ضرورت تدوین طرح جامع پیشگیری از تصادفات

استاندار یزد پیش از ظهر یک شنبه 30 خردادماه در دیدار با جامعه جراحان استان بر ضرورت تدوین طرح جامع پیشگیری از تصادف و حوادث ترافیکی در استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد ، "سیدمحمد میرمحمدی" در دیدار با جامعه جراحان استان که دردفتر استاندار برگزار شد گفت : باید یک برنامه ریزی صحیح ، جامع و عملیاتی برای کاهش حوادث ترافیکی استان و پیشگیری از تصادفات داشته باشیم.
وی اظهار داشت : برنامه های آموزش مستمر مهارت رانندگی ، نحوه رانندگی صحیح و همراه با نظم ومقررات ، گفتمان سازی فرهنگ رانندگی، گسترش تشکل های مردمی در حوزه پیشگیری از تصادفات و نحوه تسهیل معاینات فنی خودرو می تواند از جمله مهم ترین محورهای طرح جامع پیشگیری از تصادفات استان باشد.
میرمحمدی ادامه داد : شایسته است برای کاهش حوادث ناشی از تصادفات در استان یک فرهنگ عمومی در جامعه رواج پیدا کند و پیشگیری از تصادفات به مطالبه عمومی جامعه تبدیل شود، به گونه ای که همه مردم به این درک برسند یک تصادف تنها به یک فرد و خانواده ضربه وارد نمی کند بلکه ضربه شدید و اساسی به جامعه وارد می شود .
استاندار یزد تصریح کرد : رسانه ها ی گروهی ، صدا وسیما  و سازمان های مردم نهاد درتحقق این مهم نقش تاثیرگذاری دارند و اگر همه اقشار مردم با معضلات ناشی از عدم دقت در حوادث رانندگی و رعایت مقررات آشنا شوند، شاهد کاهش تصادفات در استان خواهیم بود و در این صورت است که می توانیم در امر پیشگیری از حوادث ترافیکی موفق باشیم .
میرمحمدی افزود : لازم است طرح های تشویقی و مزایایی برای رانندگانی که کمتر دچار تخلفات ترافیکی می شوند از جمله بخشودگی های عوارض و معافیت های مالیاتی دیده شود .
عالی ترین مقام اجرایی استان در پایان سخنان خود با بیان اینکه نیروی انتظامی نقش مهمی در کاهش حوادث رانندگی و تصادفات دارد خواستار مراقبت وکنترل بیشتر پلیس راهنمائی و رانندگی از جمله در چند خیابان اصلی استان به عنوان خیابانهای پایلوت شد.
گفتنی است در ابتدای این جلسه اعضای جامعه جراحان استان با بیان اینکه 52 درصد مرگ هایی که در جهان اتفاق می افتد ناشی از حوادث ترافیکی است و استان یزد آمار بالایی درحوادث ناشی از تصادف در مقایسه با سایر استان های کشور دارد، خواستار اقدامات پیشگیرانه در این زمینه شدند .
 

افزودن نظرات