معاون عمرانی استاندار یزد خوا‌ستار شد:

ضرورت پایش آلایندگی هوای شهرهای استان در روزهای آینده

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ‌یزد خاطرنشان کرد: با توجه به پایداری هوا در روزهای آینده، لازم است شاخص آلایندگی شهرهای استان ‌به صورت منظم پایش شود.

به ‌گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در جلسه کارگروه اضطراری آلودگی هوای استان، گفت: با توجه به اعلام دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر بالا بودن شاخص آلایندگی هوا در چند شهر استان همچنین اعلام اداره کل هواشناسی استان مبنی بر احتمال پایداری هوا ‌در روزهای آینده جلسه اضطراری آلودگی هوای استان با حضور اعضا تشکیل شد.
‌صادقیان افزود: در این جلسه مقرر شد با توجه به  قرارگیری شاخص آلودگی هوای شهرهای اردکان و میبد در رده حساس، برای گروه های ناسالم اطلاع رسانی لازم به عموم شهروندان و به ویژه گروه‌های حساس از جمله سالمندان، کودکان کمتر از ۱۴ سال، زنان باردار و بیماران تنفسی و قلبی ‌انجام شود تا از تردد غیر ضروری در سطح این دو شهر پرهیز کنند.

گفتنی است در پایان جلسه کارگروه اضطراری آلودگی هوای استان مقرر شد در دو روز آینده، آلایندگی هوای شهرها توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان بررسی شود و در صورت افزایش آلایندگی ها و ادامه پایداری هوا به قید فوریت، جلسه کارگروه مجدد برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

★‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★

افزودن نظرات