ممنوعیت فعالیت تبلیغاتی کارکنان دولت برای نامزدهای انتخابات، در وقت اداری

دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: فعالیت تبلیغاتی برای نامزدهای انتخابات از سوی مدیران و یا کارکنان دولت در دستگاهای دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادها در وقت اداری ممنوع است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، سعید رستگاری دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: براساس ماده ۶۸ قانون انتخابات فعالیت مدیران و یا کارکنان دستگاهای دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادها، در ستاد انتخاباتی نامزدهای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، در ساعت اداری ممنوع بوده  و در صورت تمایل به اینگونه فعالیت‌های انتخاباتی یا باید خارج از وقت اداری باشد و یا مرخصی بگیرند.

وی ادامه داد: همچنین استفاده از عناوین برای مدیران و کارکنان دولت در حمایت از نامزدها ممنوع است.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: براساس ماده ۷۳  به دست‌اندرکاران انتخابات اعم از اعضای ستاد انتخابات استان و شهرستان ها، هیئت های اجرایی و تمامی عوامل مرتبط با انتخابات که به نوعی در انتخابات مسئولیت دارند تاکید شده است که به هیچ عنوان اجازه تبلیغ له یا علیه نامزدی را ندارند و ورود به این مصداق علاوه بر تخلف از قانون، حرام شرعی  است.

رستگاری در پایان اضافه کرد: اگر افرادی که در انتخابات مسؤلیت دارند،  تمایل به فعالیت تبلیغاتی برای نامزدی را دارند، باید از مسؤلیت خود استعفا دهند.

مطالب مرتبط

شما نقش لازم برای دسترسی به این پرتلت را ندارید
افزودن نظرات