استاندار یزد تاکید کرد :

نهادینه شدن فرهنگ عمومی در مبارزه با مواد مخدر

استاندار یزد پیش از ظهر سه شنبه یکم تیرماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گفت : لازم است پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در استان به یک فرهنگ عمومی تبدیل و در بین جوانان و جامعه نهادینه شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد ، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار یزد ، معاون سیاسی ، امنیتی واجتماعی استاندار ، مدیرکل حوزه استاندار ، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان واعضای این شورا در دفتر امام جمعه یزد برگزار شد .
استاندار یزد در این جلسه ضمن تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت : پیشگیری از ورود مواد مخدر به استان و نقش نیرو های نظامی وانتظامی در عدم رسیدن مواد به مصرف کننده، همچنین برنامه های سلامت اجتماعی  و مباحث فرهنگی در حوزه آسیب های اجتماعی و گسترش تشکل های مردم نهاد از برنامه های اساسی استان در مبارزه با مواد مخدر است .
"سیدمحمد میرمحمدی" ادامه داد : تشکل های مردمی مبارزه با مواد مخدر باید به صورت شبکه ای گسترده  فعالیت کنندکه این ارتباط شبکه ای موجب  نقش تاثیرگذار آنها در ایجاد سلامت اجتماعی  و انسانی ، آرامش ، لذت و نشاط در بین مردم خواهد بود .
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود : باید بتوانیم با گسترش تشکل های مردمی ، شبکه های گسترده با هم پوشانی کامل ایجاد کرده و به توفیق خوبی در امر مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر دست یابیم .
میرمحمدی ورود و مداخله سازمان های مردم نهاد و آموزش و پرورش استان در مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از مصرف مواد را قابل تقدیر دانست و خواستار حساسیت تمام افراد جامعه در این عرصه شد .
استاندار یزد تصریح کرد : مبارزه و پیشگیری در مواد مخدر بسیار دشوار است و نیروی انتظامی به عنوان خط مقدم ، تلاش های بسیار ارزنده ای در مبارزه با مواد مخدر داشته و تعداد قابل توجهی شهید در این راه تقدیم کرده است .


وجود 141 مرکز درمانی ترک اعتیاد در استان


میرمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود به وجود 141 مرکز درمانی ترک اعتیاد در استان اشاره کرد و اظهار داشت: از این تعداد 97 واحد درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آیت الله شهید صدوقی (ره) ، 37 مرکز تحت پوشش بهزیستی ، 5 واحد تحت پوشش سازمان زندان های استان    می باشند و 2 مرکز درمانی نیز توسط مراکز غیردولتی اداره می شوند .
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نقش روحانیت ، رسانه های گروهی و رسانه ملی را در ریشه کنی این آفت خانمان سوز بسیار موثر دانست و خاطر نشان کرد : با جدیت و تلاش همگانی می توان گام های موثری در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در استان برداشت .
استاندار یزد در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد : نتایج و دستاوردهای این اقدامات منجر به کاهش آسیب های اجتماعی ، افزایش سلامت اجتماعی ، آسایش ، آرامش و امنیت بیشتر مردم شود .


اعتیاد جوانان از برنامه های اصلی دشمنان نظام است


نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه یزد در این دیدار اظهار داشت : اعتیاد جوانان به مواد مخدر از برنامه های اصلی دشمنان نظام برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران است .
" آیت الله ناصری" ادامه داد : تمام تلاش دشمنان انقلاب اسلامی این است که مردم وجوانان ایران اسلامی قدرت تفکر ، تعقل و تصمیم نداشته باشند و باید در حوزه  مبارزه با مواد مخدر با جدیت و تلاش تمام دستگاه ها مردم وجوانان را از افتادن در این دام خانمان برانداز نجات دهیم .
گفتنی است در ابتدای این جلسه " علی روستایی" دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات این شورا در سال گذشته اظهار داشت : در حوزه درمان و ترک اعتیاد بیش از 20 هزار نفر به روش دارو درمانی مورد درمان قرار گرفتند و در حوزه آموزش نیز 200 هزار نفر ساعت آموزش برای پیشگیری از مواد مخدر برگزار شده است  .
 

افزودن نظرات