استاندار یزد در آئین آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه خواهران استان، مطرح کرد؛

پاسخگویی به شبهات، رسالت بزرگ مبلغین مذهبی در عصر هجمه به عقاید دینی

استاندار یزد با اشاره به پاسخگویی به شبهات، رسالت بزرگ مبلغین مذهبی در عصر هجمه به عقاید دینی مردم گفت:  استان آمادگی حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی حوزه‌های علمیه را دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، آئین آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه خواهران استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و استاندار در محل مدرسه حضرت زینب (س) یزد برگزار شد.

استاندار یزد در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت بازگشایی حوزه های علمیه و آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) علیرغم اینکه خود هرگز درس نخوانده بودند، اهمیت ویژه ای برای علم و دانش قائل می‌شدند و در آن محیط آغشته به جهل و خرافات نکات ایشان در باب علم و دانش بی نظیر بود.  

دکتر فاطمی با بیان اینکه در هیچ مکتبی به اندازه مکتب پیامبر به مسئله علم و تعلیم تاکید نشده است، گفت: در آیات و روایات نیز مصادیق متعددی از اهمیت علم و علم اندوزی وجود دارد.   

وی به شباهت های بسیار زیاد زمان معاصر با دوران زندگی امام رضا (ع) اشاره و عنوان کرد: جغرافیای اسلام در آن زمان از سواحل اقیانوس اطلس تا دیوار چین بوده و همواره شبهات بسیار زیادی نیز برای رد حقانیت اسلام مطرح شده است.
 
فاطمی با اشاره به مشهور بودن حضرت امام رضا(ع) به نام «عالم آل محمد(ص)» تصریح کرد: یکی از دلایل پذیرفتن پیشنهاد قائم مقامی مأمون، علیرغم میل باطنی امام رضا (ع) استفاده از این جایگاه جهت نشر معارف عمیق قرآن و اسلام بود.
 
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه «عصر ما عصر شبهات است» خاطرنشان کرد: این شبهات متعدد می‌تواند پیکره دینی نسل جوان و نوجوان ما را با چالش‌های جدی مواجه کند.  
 
وی گفت: رسالت روحانیون و مبلغین مذهبی در عصر هجمه به دین و عقاید دینی مردم، رسالتی بسیار بزرگ و مایه افتخار کسانی است که مفتخر به تعلیم و تعلم در مکتب آل محمد(ص) هستند.
 
دکتر فاطمی در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: مجموعه استان حمایت و پشتیبانی های لازم را از تمامی فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی حوزه علمیه انجام خواهد داد.

شایان ذکر است پس از این آئین، کلنگ احداث پروژه سالن ورزشی حوزه علمیه حضرت زینب(س) یزد به زمین زده شد.

مطالب مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.
افزودن نظرات