پيام معاون رئيس جمهوری و رئيس سازمان برنامه و بودجه به همايش ملي توسعۀ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي استان يزد

معاون رئيس جمهوری و رئيس سازمان برنامه و بودجه در پیامی به همايش ملي توسعۀ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي استان و چشم انداز آن در افق 1404 خواستار شد؛ دستاوردهاي اين همايش، الهام‌بخش ساير دانشگاه‌ها و استانهاي كشور در جهت تعالي انديشه و برنامه‌ريزي مدبّرانه براي پيشرفت ایران باشد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومي استانداری یزد، متن کامل پیام «محمدباقر نوبخت» معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران و رئيس سازمان برنامه و بودجه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ جمهوري اسلامي ايران از شوق‌آورترين و تهييج برانگيزترين اسناد راهنما و هدايتگر توسعۀ كشور در ابعاد اجتماعي، سياسي، علمي، فرهنگي و اقتصادي است كه اهتمام به آن وظيفه ملي و شرعي آحاد جامعه و نيز قواي سه‌گانه و كليه نهادها و دستگاههاي كشور است.
در اين سند، ايران در افق ۱۴۰۴ كشوري توسعه يافته با جايگاه اول اقتصادي، علمي و فناوري در سطح منطقه با هويت اسلامي و انقلابي، الهام‌بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بين‌الملل است.
به رغم گذشت نيمي از دوره چشم انداز و اهتمام ناكافي در گذشته و حتي برخي كم فهمي ها و بي‌توجهي به آن، به حول و قوه الهي عزم راسخ بر اين است كه در دهه دوم، همه توان و مساعي خود را در تحقق اهداف اين سند به كار بنديم.
در اين راستا دو عزم جدي نخبگان، متخصصان، صاحب‌نظران و اساتيد حوزه و دانشگاه به عنوان قشر فرهنگ ساز و ارزش آفرين در همه حوزه‌هاي علم و معرفت و نيز به عنوان پرچم‌دار و پيشگام توسعه و پيشرفت كشور بايد به استعانت طلبيده شود.
اول، عزم و مجاهدت جدي براي تقويت شوق و اميد در جامعه و نسل جوان كشور براي توسعه و پيشرفت روزافزون كشور و دوم اهتمام به شكوفايي استعدادها و ظرفيت‌هاي مناطق و استان‌هاي كشور در زمينه‌هاي علمي، فناوري، صنعتي، كشاورزي، گردشگري، تجاري، بازرگاني و سایر زمینه‌ها و ارتقاي توان بهره‌گيري بهينه از منابع و جلوگيري از هدررفت و استفاده ناكارآمد از آن است.
اينك مقارن با شروع دهه دوم سند چشم‌انداز و نيز برنامه ششم توسعه كشور، تلاش و توجه شايسته
دانشگاه يزد در همراهي با سازمان برنامه و بودجه استان و جلب همكاري جمعي ديگر از نهادهاي علمي و دانشگاهي استان را در برگزاري نخستين همايش ملي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي استان يزد و چشم انداز آن در افق ۱۴۰۴ ارج نهاده و همچون ساير عرصه هاي حضور و مشاركت دارالعبادۀ يزد، انتظار داريم دستاوردهاي اين همايش، الهام‌بخش ساير دانشگاه‌ها و نيز استانهاي كشور در جهت تعالي انديشه و برنامه‌ريزي مدبرانه براي پيشرفت كشور باشد.
قدردان و سپاسگزار كليه دست اندركاران و برگزاركنندگان همايش و نيز صاحب‌نظران و محققاني كه به ارائه نظر، انديشه و دستاوردهاي علمي خود در اين همايش پرداخته‌اند هستيم و از خداوند سبحان براي همۀ اين عزيزان سعادت و بهروزي آرزومنديم.
گفتني است همايش ملی توسعۀ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان در چشم انداز افق 1404 با حضور كارشناسان و صاحب نظران سراسر كشور به مدت دو روز به ميزباني استان يزد در دانشگاه یزد در حال برگزاري است.
 

افزودن نظرات