معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در بهاباد:

محدودیت‌های کرونایی تا عادی شدن وضعیت پا پرجاست/ضرورت اقناع‌سازی مردم برای تزریق واکسن کرونا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان بهاباد گفت: محدودیت‌های کرونایی اعلام شده توسط ستاد استانی کرونا تا عادی شدن وضعیت بر جای خود پا پرجاست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ مهندس "علی اکبر عزیزی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان بهاباد با بیان اینکه استان یزد به دلیل شیوع گسترده کرونا از وضعیت مناسبی برخوردار نیست گفت: با شروع هر پیک کرونایی در استان، آمار افراد سرپایی و بعد بستری ها و بعد فوتی ها افزایش یافته است بنابراین اقناع‌سازی مردم برای تزریق واکسن کرونا ضروری است.

وی افزود: در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، واکسیناسیون بهترین راه برای پیشگیری از کرونا بوده و می‌طلبد در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

عزیزی تصریح کرد: جهت اجرای طرح خانه به خانه و تلفنی برای شناسایی افردی که واکسن نزده اند و تکمیل دز دوره واکسن آنها،  می طلبد دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها برای واکسیناسیون همگانی با همکاری مسئولان نسبت به تشویق و ترغیب مردم تلاش کنند.

جانشین ستاد کرونا استان با بیان اینکه برای حفظ سلامت مردم همه مسئولین باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهند تا جان مردم در معرض خطر قرار نگیرد ابراز داشت: دو سال است مردم درگیر کرونا هستند و از مسافرت و شادی محروم بوده اند؛ باتوجه به پیش رو بودن تعطیلات نوروزی امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسناسیون، عید نوروز مردم خراب نشود و بتوانند به تفریح و مسافرت بروند.  

راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان‌های زرد و نارنجی

وی با تاکید بر این نکته که محدودیت‌های کرونایی اعلام شده توسط ستاد استانی کرونا تا عادی شدن وضعیت پا پرجاست اظهار داشت:  راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان‌های زرد و نارنجی برگزار می‌شود و برای شهرهای قرمز، ستاد ملی کرونا تصمیم می‌گیرد.

عزیزی در خصوص  ایام البیض و برگزاری مراسم اعتکاف گفت: کسانی که در اعتکاف شرکت می‌کنند باید کارت واکسیناسیون نوبت دوم را هنگام ثبت نام ارائه کنند، ضمن اینکه این مراسم می‌تواند  با 20 درصد ظرفیت فضای جمعیت مکان برگزاری و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شود.  

وی به برگزاری نماز جماعت در امکان متبرکه و مساجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فقط در حد برگزاری نماز جماعت، برگزاری برنامه‌های دهه فجر با 30 درصد جمعیت، تعطیلی مراکز تفریحی، ورزشی، کافی شاپ‌ها، عدم برگزاری جلسات اداری غیر ضروری، مجاز بودن فعالیت اصناف با داشتن کد کیوآر، تشکیل تیم‌های نظارتی باحضور مجموعه بهداشت و درمان و نهادهای مربوطه و ممنوعیت ارائه خدمات به کسانی که واکسن نزده‌اند اشاره کرد و اظهار داشت: نحوه فعالیت مدارس براساس شرایط کرونایی و تابع تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا است.

1 نظر