استاندار یزد در جمع دانشجویان بسیجی استان عنوان کرد:

بسیج دانشجویی، مکتبی شهید پرور است/محیط دانشگاه ها باید علمی، سیاسی و بدور از هر گونه سیاست زدگی باشد/ بسیج در داخل دانشگاه باید محور وفاق و انسجام بین تشکل ها و جنبش های دانشجویی باشد/ تولید علم و فناوری و تلاش های شبانه روزی جهت تقویت زیربناهای اقتصادی و علمی کشور؛ رسالت دانشجویان در مواجهه با تهدیدات دشمن

 استاندار یزد با بیان اینکه بسیج دانشجویی، مکتبی شهید پرور است، اظهارداشت: محمد حسین محمدخانی از دل بسیج دانشجویی، شهید محمدخانی شد یا مصطفی احمدی روشن؛ برخواسته از بسیج دانشجویی بود و شهید محمدی از دل بسیج اساتید بیرون آمد بنابراین باید ظرفیت بسیج را قدر دانست و به آن نگاه عبادی داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر مهران فاطمی در همایش دانشجویان بسیجی استان که به مناسبت هفته بسیج در محل سالن شهید پاکنژاد دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، به لزوم انجام فعالیت های دانشجویی در حین تحصیل پرداخت و با بیان اینکه «آن هایی پیش اند که در چیزی از دیگران بیش اند» گفت: یکی از رموز موفقیت در فرصت ها و مسابقات پیش روی دانشجویان، انجام فعالیت های دانشجویی با محوریت بسیج دانشجویی و دیگر تشکل های فعال دانشگاه ها است تا پیش زمینه ای برای انجام کارهای حرفه ای و جدی آن ها باشد.
وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی، مکتبی شهید پرور است، اظهارداشت:  نمونه محمد حسین محمدخانی از دل بسیج دانشجویی، شهید محمدخانی شد یا مصطفی احمدی روشن؛ برخواسته از بسیج دانشجویی بود و شهید محمدی از دل بسیج اساتید بیرون آمد بنابراین باید ظرفیت بسیج را قدر دانست و به آن نگاه عبادی داشت.
استاندار یزد در ادامه بر تقویت مجموعه های بسیج دانشجویی و مشارکت آن ها در شوراها و نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی توسط روسای دانشگاه ها تاکید و خاطرنشان کرد: محیط دانشگاه ها باید علمی، سیاسی و بدون هر گونه سیاست زدگی باشد و دانشجویان در چارچوب های تعریف شده و به صورت آزادانه حرف های خود را بیان و مطالبه گری کنند.
دکتر فاطمی از بسیج دانشجویی به عنوان یک تشکل با دو اعتبار ویژه یاد کرد و با بیان اینکه این تشکل از یک سو به سپاه و از سوی دیگر به دانشگاه متصل است، تصریح کرد: سپاه یک سازمان نظامی و نماد مقاومت، جهاد و انقلابیگری و دانشگاه؛ محل آزاداندیشی، فکر، تولید علم و نوآوری است که در کنار هم قرار گرفتن آن ها در قالب بسیج دانشجویی ارزشمند است به طوریکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها می فرمایند«به ارتباط با سپاه افتخار کنید».
وی با بیان اینکه خدماتی که مجموعه سپاه و بسیج در طول انقلاب داشته اند، هیچ مجموعه ای نداشته است، گفت: دستاوردهای سپاه و بسیج با استفاده حداکثری از حداقل امکانات رقم خورده و در خدمت نظام قرار گرفته است.
استاندار یزد جلوگیری از پیشرفت اقتصادی، توقف پیشرفت و جریان علمی و نیز درهم شکستن انسجام و وحدت ملی را به ترتیب سه اولویت اصلی دشمنان عنوان و تصریح کرد: ماموریت دانشجویان در برابر این هدفگذاری دشمن؛ پیگیری حرکت های دانش بنیان، تولید علم و فناوری و تلاش های شبانه روزی علمی جهت تقویت زیربناهای اقتصادی و علمی کشور است.
دکتر فاطمی تاکید کرد: بسیج در داخل دانشگاه باید محور وفاق و انسجام بین تشکل های دانشجویی و جنبش دانشجویی و در بیرون از دانشگاه؛ مطالبه گر و فریاد مظلومان، مستضعفان و شعارهای انقلاب باشند.
وی همچنین با بیان اینکه خود را موظف به حمایت از تشکل بسیج دانشجویی میدانیم، خاطرنشان کرد: وظیفه ما تسهیلگری؛ بدون هر گونه دخالت در فعالیت ها و اقدامات این تشکل است و امیدواریم بدنه بسیج دانشجویی دانشگاه های مختلف فعالیت های خوب و الگویی مناسبی را سامان دهند.
استاندار در پایان ضمن استقبال از انتقاد و مطالبه گری دانشجویان، از آمادگی مدیران استانی برای دعوت به حضور در دانشگاه ها خبرداد و گفت: از طرفی نماینده های تشکل های دانشجویی می توانند در  مجموعه های تصمیم گیر و تصمیم ساز استان حضور پیدا کنند و نظرات و پیشنهادات خود را در راستای توسعه و پیشرفت استان اعلام کنند.

افزودن نظرات