به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، محمدرضا فلاح زاده در همایش تجلیل از حماسه سازان فتح خرمشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی خصوصا شهیدان هشت سال دفاع مقدس گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، توطئه های دشمنان آغاز شد و هشت سال جنگ را به ایران تحمیل کردند.
وی با مروری بر تاریخچه هشت سال دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر با اشاره به رهبری مدبرانه حضرت امام خمینی(ره) افزود: توکل به خدا و توجه به خواست او، فرهنگ عاشورایی و علوی، بهره گیری از انسانهای الهی و به کارگیری بهترین روش و تاکتیک با در نظر گرفتن تکنولوژی موجود از جمله عوامل پیروزی رزمندگان اسلام بود.
فلاح زاده وسعت مساحت، عبور از دو رودخانه بزرگ، دشت صاف و غیرقابل استتار، شرایط بد جوی و فرصت زمانی محدود را از جمله ویژگی های عملیات آزادسازی خرمشهر برشمرد و اظهار داشت: موفقیت در این شرایط تنها با حضور انسانهایی الهی و خدایی و رزمندگانی که تنها رضای خداوند را در نظر داشتند میسر  شد.
استاندار یزد آزادسازی حدود 6000 کیلومتر، هلاکت 16000 نفر از دشمن بعثی، اسارت بیش از 19000 نفر و خارج شدن بخش هایی از جنگ از زیر آتش دشمن را از  جمله دستاوردهای عملیات آزادسازی خرمشهر عنوان کرد و گفت: شهیدان گرانقدر جان خود را برای دفاع از ناموس، پاسداری از خاک ایران اسلامی و از همه بالا تر سرافرازی اسلام ناب محمدی(ص) تقدیم کردند.
وی در پایان با بیان این فرموده امام راحل که فتح خرمشهر، فتح خاک نیست، فتح ارزشهای اسلامی است بار دیگر سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.
در ادامه این مراسم از حماسه سازان فتح خرمشهر تجلیل شد.
این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس در محل سالن شهید پاکنژاد مرکز تربیت معلم برگزار شد.