به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، "محمدرضا فلاح زاده" در اين نشست گفت: بايد با تعامل و هم فكري يكديگر، قدم هاي موثري در جهت توسعه فرهنگ و معنويات، عمران، صنعت، كشاورزي و ارتباطات در استان برداريم.
وي به تدوين پيش نويس مصوبات دور دوم سفر اعضاي هيات دولت به استان اشاره كرد و افزود: پيش نويس اين مصوبات با صرف زمان بسيار و جمع بندي نظرات نمايندگان، فرمانداران، دستگاه هاي اجرايي و نخبگان تهيه شده است.
فلاح زاده ابراز اميدواري كرد با همكاري و تعامل مسئولين، دستگاه هاي اجرايي و نمايندگان مردم در خصوص افزايش بودجه عمراني استان، تسريع در پروژه هاي ملي، آبياري نوين و ايجاد مجتمع هاي كشاورزي و دامداري گام هاي موثري برداشته شود و شاهد رشد و تعالي هر چه بيشتر استان باشيم.
استاندار يزد با اشاره به نزديكي سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به كشور، روز خبرنگار و روز جوان از همه دستگاه هاي اجرايي خواست تا همه تلاش خود را در جهت برگزاري هر چه مناسب تر اين ايام به كار گيرند. وي بر پيگيري مصوبات سفر پر خير و بركت مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و اعضاي هيات دولت به استان تاكيد كرد.
استاندار يزد در پايان كسب مدال نقره توسط "محمدمهدي يزدي" در المپياد جهاني رياضي،  موفقيت دانش آموزان يزدي در كسب مدال طلاي المپياد ادبيات فارسي و رتبه چهارم كشور در كنكور سراسري در گروه آزمايشي علوم تجربي را به همه دست اندر كاران امر تعليم و تربيت و تمام مردم دارالعلم يزد تبريك گفت و آن را گامي بلند در راستاي توسعه و رشد امور علمي استان عنوان كرد.
نماينده مردم يزد و صدوق در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين نشست با اشاره به اينكه تصميم گيري در سطح كلان و ملي خصوصا در ابعاد اقتصادي، اجتماعي و امنيتي كار بسيار سخت و حساسي است تاكيد كرد: نمايندگان مجلس نبايد در اين راه شتاب زده عمل كنند.
"علي اكبر اولياء" يكي از مهمترين وظايف نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي را حركت در راستاي مصالح ملي و حفظ ارزشهاي اسلامي عنوان و اضافه كرد: تعامل و همكاري مديران بخش هاي مختلف استان و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي توسعه استان را به همراه خواهد داشت.
عضو كميسيون عمران مجلس اظهار داشت: خوشبختانه همه نمايندگان استان عضو كميسيون هاي مختلف هستند به طوريكه "فرهمند" در كميسون آب و كشاورزي، "تابش" در كميسيون برنامه و بودجه، "يحيي زاده" در كميسيون فرهنگي، "عابدي" در كميسيون امنيت ملي و "اختياري" در كميسيون آموزش، مسائل استان را پيگيري مي كنند.
وي از شكل گيري مجمع نمايندگان يزدي خبر داد و افزود: نمايندگان استان در موضوعات كلان، اجماع، همدلي و صميميت مناسبي دارند و براي توسعه استان تمام توان خود را به كار مي گيرند.
اولياء، فعال نمودن شوراي عالي نظارت در مجلس را يكي از اقدامات مفيد مجلس هشتم عنوان و اضافه كرد: نظرات نمايندگان پس از بررسي و تصويب در كميسيونها، در اين شورا جمع بندي شده و در صحن علني مجلس مطرح خواهد شد.
نماينده مردم يزد و صدوق در پايان گزارشي از فعاليت هاي كميسون عمران مجلس ارائه داد.
نماينده مردم بافق، ابركوه، خاتم و مهريز نيز در اين نشست از راه اندازي دفتر ارتباطات مردمي و تشكيل كارگروهاي مختلف در شهرستانهاي حوزه نمايندگي خود با عضويت نخبگان هر بخش خبر داد وگفت: اين اقدام در راستاي استفاده از نظرات كارشناسي افراد خبره و پيگيري مشكلات و خواسته هاي مردم صورت گرفته است.
"فرهمند" با اشاره به اينكه نمايندگان مجلس زماني مي توانند وظيفه خود را به نحو مطلوب انجام دهند كه مديران دستگاه ها و سازمانهاي مختلف با آنها تعامل و همكاري مضاعف داشته باشند، خواستار همكاري بيشتر مديران بخش هاي مختلف استان با نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي شد.
در اين نسشت "محمدرضا بابايي" معاون برنامه ريزي استاندار، گزارشي از اقدامات صورت گرفته در خصوص طرح جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوارها در سطح استان ارائه كرد.
 گفتني است بر اساس مصوبه اين جلسه، ساعات آغاز به كار ادارات و نهادهاي دولتي از 12 مردادماه، به زمان سابق خود باز خواهد گشت.