با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور صورت گرفت:

بهره برداری از طرح انتقال آب خلیج فارس به استان یزد

استانداریزد در آیین بهره برداری از طرح انتقال آب خلیج فارس به استان یزد که با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد، گفت: با افتتاح این پروژه ظرفیت انتقال 20 میلیون متر مکعب آب خلیج فارس به مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو فراهم شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر طالبی در آیین بهره برداری از طرح انتقال آب خلیج فارس به استان، ضمن قدردانی از همه افرادی که در صف مقدم اجرای این ابرپروژه نقش آفرین بودند، اظهارداشت: با افتتاح این پروژه که یکی از آرزوهای دیرینه استان یزد بود، ظرفیت انتقال 20 میلیون متر مکعب آب خلیج فارس به استان یزد و شهرستان اردکان فراهم شد.
وی با بیان اینکه آب انتقالی از خلیج فارس نقش مهمی در توسعه و رفع مشکلات بخش صنعت استان دارد، تصریح کرد: خوشبختانه خط لوله کار شده ظرفیت انتقال 50  میلیون مترمکعب از آب انتقالی را دارد که این موضوع امکان کمک به توسعه بخش صنعت در دیگر نقاط استان را فراهم خواهد کرد.
استاندار یزد نیاز استان در افق 1420 را 200 میلیون متر مکعب عنوان و خاطرنشان کرد: استان یزد در پروژه جدید آبرسانی به استان های اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی نیز سهیم خواهد بود.
 دکتر طالبی در پایان با بیان اینکه کار مطالعاتی خط مستقل انتقال آب از دریای عمان به استان یزد در دست انجام است، گفت: با اجرای همه این پروژه ها زمینه توسعه بیش از پیش استان فراهم شده و بخش مهمی از نگرانی های مردم برای چند دهه آینده مرتفع خواهد شد.
برای بهره برداری از خط انتقال آب خلیج فارس تا اردکان(مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو) به طول 820 کیلومتر، 23000میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

افزودن نظرات